Wpis z mikrobloga

Szukam w miarę taniego, niewielkiego huba USB, który:
1. będę mógł podłączyć w lapku do thunderbolta
2. Jedno wejście USB C PD z zasilaniem
3. Kolejne USB C z obsługą Displayport alt mode
4. Ze 2-3 zwykłe USB A
Reszta jak czytniki kart, HDMI mile widziane, ale opcjonalnie.

Chodzi o to, że wszystkie huby jakie znalazłem nie spełniają punktu 3 (poza jakimiś mega drogimi), czyli nawet jak mają kilka złączy USB C 3.+ to nie obsługują displayporta.
Obecnie podłączam monitor przenośny kablem USB-C, jeden kabel jednocześnie sygnał i zasilanie. Docelowo chcę też używać tego huba do podłączania Samsung Dex.
#komputery #hardware #elektronika #pc #laptopy #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@vulcanitu: jak wyżej, żadne fancy tylko zamiana HDMI na USB-C z DP i jest git. Trudno mi uwierzyć, że taka podstawowa rzecz i muszę dać 10 razy więcej.
Wiem, że są takie docki, z pracy miałem kiedyś od Della za 1200 zł, ale byłem pewien, że na ali spokojnie coś znajdę
  • Odpowiedz
@L3gion: normalnie monitor podłączałem jednym kablem USB c DP, pytanie czy taka konwersja?
telefon z DP altmode/laptop z thunderbolt -> hub z podłączonym zasilaniem i telefonem/lapkiem (jak z linka) ->monitor przenośny (załączony kabel + osobne zasilenie monitora po USB)
  • Odpowiedz
@L3gion: nieprecyzyjnie napisałem, miałem na myśli kabel usb c - usb c, zarówno źródło (telefon/lapek) jak i monitor (jednym kable zasilanie i sygnał) obsługują video output po usb c.

Dobra, skoro huby z wieloma usb c są faktycznie takie drogie to pójdę w zwykły hub oraz do monitora dwa osobne kable - sygnał po HDMI i zasilanie po usb. Poza tym, przyjmę radę i kupię coś pewniejszego niż to coś
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Wiesz co jest najgorsze? Że kable dwukierunkowe DP <-> USB-C to też od stówki w górę xD Taki najprostszy zadziała jedynie gdy wychodzisz po USB C z komputera, i masz DP w monitorze.
  • Odpowiedz