Wpis z mikrobloga

#taxi #uber #ubereats #glovo #lodz ##!$%@?
Moje kochane miasto Łódz wyruchało mnie i duza czesc innych taksiarzy z licencji bez zadnego ostrzezenia. Majac licencje na 50 lat nagle stwierdzili, ze od lipca bedzie niewazna bo jakas tam ustawa cośtam. Musze jeszcze raz zaplacic za wydanie licencji i oczywiscie czekac miesiac lub dluzej "bo sezon urlopowy". Na pytanie dlaczego nikt o tym nie informowal stwierdzili "ustawodawca nie przewidział". Śmieszne jest to, ze musze dostarczyc identyczne papiery jakie dawalem im 2 lata temu. Nic nowego. Takze za 3 dni bede bezrobotny i gówno moge na ten temat poradzić.
I tu pojawia sie moje pytanie do ludzi robiacych na uberach i kurierkach żarciowych na rowerze typu glovo w Łodzi. Da sie na tym zarobic zeby przeczekac 2 miechy czy nawet nie zawracać sobie tym głowy? Da sie podpiac swoje auto pod ubera legalnie? Na jakiej zasadzie dostane kase? Nie bede musial miec aktywnej DG? Jak jest realnie netto z rozwozem żarcia?
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@GryllowameWazyvva: za granica bylem. Owszem fajnie, jako elektryk w DE ostatnia pensja 15 netto ale mam rodzine w pl plus nie znam germanskiego a po ang szwaby szprechać nie chcą.
  • Odpowiedz
@Quest: w jakimś korpo jeździsz? u mnie w korpo informowali od dawna o tych licencjach, że trzeba jakieś dokumenty nosić do urzędu komunikacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@areks90: w 400 od 2 miesiecy. Dostalem info na terminalu na poczatku czerwca. Myslalem, ze tylko doniose papiery i od reki przedluzają a tu zonk bo trzeba nową licencje na ktorej wydanie mają miesiac. Miaciac tlko w teorii bo ja na swoja w 2022 czekalem 1,5 miecha. Teraz jak wszyscy skladaja wnioski to pewnie bedzie trzeba poczekac kilka miesiecy... Nawet jak bym zaczal dzialac odrazu po tym jak dostalem info
  • Odpowiedz
@Quest A u mnie daje papiery - czekam aż się wydrukuje licencja - wychodzę z licencją. Warto przyjść rano oczywiście. Ale raz byłem w południe to może 20min na swoją kolej czekałem.
  • Odpowiedz