Wpis z mikrobloga

#mecz #lewandowski
Tak patrzę sobie rozne media itd i widzę, jak ludzie się zesrali o sposób wykonywania karnego Lewego... Jest dozwolone to to wykorzystuje i tyle, a niedzielni widzowie się srają, że bez gracji i finezji strzela itd. Strzela się nie dla pięknie wyglądających goli a o wynik. Niestety wielu tego nie rozumie.
Ogólnie sposób wykonywania karnego przez Lewego jest dla mnie lekko kontrowersyjny bo wygląda jakby się zatrzymywał. Chyba, że czegoś nie wiem to proszę o oświecenie mnie.
  • 5
  • Odpowiedz
@Infex: nie możesz się zatrzymać ani wykonywać zwodów taktycznych po dobiegnięciu do piłki, w trakcie dobiegania możesz więc wszystko legit

via: przepisy gry w piłkę nożną 2023/2024
  • Odpowiedz
@Infex właśnie nie do końca - lewy w Bayernie miał prawie 100% skuteczność karnych, wtedy strzelał podobnie ale mimo wszystko na większym tempie. Jego strzały w większości przypadków leciały w przeciwną stronę niż się rzucał bramkarz (po to robi te zatrzymania by go wyczuć), mało kiedy piłka szła po rękach. Ostatnie dwa lata imo mocno przekombinował karne i wychodzi jak wczoraj. A jeszcze FIFA ułatwiła strzelanie karnych przez przepis o trzymanie
  • Odpowiedz