Wpis z mikrobloga

Mega mi smutno, kiedy widzę, jak bardzo moja matko-babcia czy inny starszy tatodziadek musi się nagimnastykować, żeby przeczytać jakiś artykuł o celebrytach z jej młodości. Strony zasrane rzeczami zupełnie niezrozumiałymi dla niej, reklamy wprawiające w szał i frustrację osoby sprawne w obsłudze, a co dopiero osoby starsze, które dopiero uczą się tego wszystkiego.

Wiele razy tłumaczyłam babci, że to nie ona jest głupia, tylko że to twórcy są złośliwi wobec niej i celowo co tydzień zmieniają wygląd stron i zachowanie reklam, ale to niewiele daje. W taki sposób zamyka się przestrzenie publiczne, cyfrowe dla masy osób - starszych, mniej doświadczonych, niedowidzących, etc., w imię paru groszy na gówno reklamie, która ma zerową sprawczość w serwisie "informacyjnym". #webdev #gorzkiezale adlblock gówno daje reklamy są w tekście i pełne podziału na strony ładujące się wolno co trzy zdania budujące narrację chociaż treść użyteczna możnaby zamknąć w jednym zdaniu
KingaM - Mega mi smutno, kiedy widzę, jak bardzo moja matko-babcia czy inny starszy t...

źródło: 1000003935

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@KingaM: Zainstaluj babci Brave'a - część syfu zablokuje. Niestety część stron typu "o celebrytach" działa podobnie jak artykuły o niedzielach handlowych, gdzie celowo jest po drodze wiele rozpraszaczy, które mają za zadanie zainteresować, aby człowiek po zdobyciu informacji po którą wszedł, został dalej na stronie.
  • Odpowiedz