Wpis z mikrobloga

Szanowne kuce, czy są gdzieś dostępne konkretne wyliczenia dotyczące planów zbilansowania budżetu państwa według #knp po zaprowadzeniu postulowanych przez nich porządków, przy zachowaniu optymalnych warunków powiedzmy takich jak na ten rok? Sama idea prosta jak drut - wycięcie podatku dochodowego, ograniczenie wydatków i pokrywanie ich z VATu. W teorii wszystko jasne, chodzi mi o konkret. I myślę że takim jasno wyłożonym konkretem mogliby zyskać gro wyborców. Bo mydlenie oczu ideami jest dobre dla gimbazy i studentów, co daje obecne 6%. I to po długich latach zarażania młodych adeptów korwinizmu wolnościowymi ideami, czekaniem aż podrosną i będą mogli wrzucić głos do urny. Obecnie #krul zbiera plon siany wiele lat. Ale żeby trafić do szerszego elektoratu, proponując tak radykalne reformy, które można by nawet nazwać rewolucją, wypadałoby je poprzeć jakimiś wyliczeniami.

#korwin
  • 10
  • Odpowiedz
@Gokiburi: takie wyliczenia w formie jasnej, dobrze przemyślnej i atrakcyjnie zrobionej ikonografiki powinny być podstawowym materiałem promocyjnym KNP. Niekoniecznie jakoś wielce szczegółowe, ale pokazujące że to wszystko ma sens i się bilansuje.
  • Odpowiedz
proponując tak radykalne reformy, które można by nawet nazwać rewolucją


@vakarei: Sprostowanie: rewolucji dokonała lewica, prawica postuluje kontrrewolucję i powrót do porządków sprzed rewolucji październikowej.
  • Odpowiedz
@vakarei: mi się wydaje, że nawet gdyby takowe wyliczenia były to i tak poparcie znacznie by nie wzrosło. Ludzie odrzucają poglądy Korwina, bo są mentalnie w komunie, wolny rynek jest dla nich nie do zaakceptowania i nie ma to nic wspólnego z kosztami.. Poważne wyliczenia interesują może 1% wyborców, resztę zdobywa się populistycznymi hasełkami typu 'rodzina na swoim'..
  • Odpowiedz
@vakarei: Ja natomiast uważam iż nie da się dokładnie wyliczyć, gdyż rynek nie jest jakimś programem komputerowym, więc tak naprawdę nie wiemy dokładnie jak po danych reformach zachowają się podmioty gospodarcze. Możemy jedynie przypuszczać w jakim kierunku to wszystko pójdzie, ale dokładnie wyliczyć będzie bardzo ciężko, gdyż nie wiadomo ile dokładnie firm przyjedzie tu inwestować itd.
  • Odpowiedz
@ibilon: dobór słów nie ma tu większego znaczenia, konkrety a nie skupianie się na takim pierniczeniu

@DominiqueLarrey: masz rację, ale gdyby było to zrobione w przejrzysty i zrozumiały sposób -> co roku Polak przeciętnie buli tyle podatku dochodowego, mógłby se za to zakupić tyle krat piwa albo tyle lodówek/komputerów cokolwiek. Przeżerają to resorty/sektory i tutaj kołowy wykresik ile który bierze. Prywatnie bez watahy urzędników mielibyśmy to samo za tyle i
  • Odpowiedz
@vakarei: Centrum. Adama Smitha robiło takie obliczenia, założeniem były oszczędności na 40mld. Z pewnością będzie to pierwszy thinkthank do którego JKM by się zwrócił o pomoc a Gwiazdowski pewnie dostałby stołek Ministra Finansów.
  • Odpowiedz
@vakarei: Ja uważam, że takich wyliczeń nie ma bo :

po pierwsze oczywiście trudno to oszacować

po drugie chyba nigdy nie słyszałem żeby p.Janusz mówił o tym, że potrzebny będzie podatek celowy na emerytury (ponieważ zadłużenie jest tak duże - usłyszane od Michalkiewicza).

Zawsze mówi o pięknych czasach, które w Polsce mogłby nastąpić pewnie za 50 lat jak nie więcej co nie zmienia faktu że warto!

Zgadzam się że to błąd
  • Odpowiedz