Wpis z mikrobloga

Żeby nie było, że się #!$%@?. Płytka sterownika, jeszcze nieskończona, bo nie znalazłem wszystkich tranzystorów w moim śmietniku elektronicznym. Do tego zaprojektowałem drugą płytkę do wlutowania gniazda LPT i wyprowadzenia z niego przewodów do sterownika i krańcówek.

W sumie to zakładam tag #recydywabudujecnc bo mirki całkiem dobrze motywują :D

#elektronika #cncboners #majsterkowanie
Recydywa - Żeby nie było, że się #!$%@?. Płytka sterownika, jeszcze nieskończona, bo ...

źródło: comment_smNXQPffZk02KTJa2JuoICOINJ2Fld0R.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@bartoneczek: nie, ta płytka jest już kompletnym sterownikiem, spójrz, masz 4 osie po 4 mosfety, dobre rozwiązanie bo nie ograniczają mnie mostki tylko tranzystory jakie zastosuję. Silniki oczywiście krokowe.
  • Odpowiedz
@franczi: cały program sterujący atmegą jest tutaj http://pastebin.com/tjeg5eKx

Odbywa się to tak, że przez program do maszyny cnc steruje portem cnc. W skrócie program na każdą oś ma przypisane 2 piny z lpt, jeden wskazujący kierunek obrotu silnika, drugi to impuls wywołujący krok silnika. Do tego jeszcze krańcówki, żeby program wiedział kiedy wrzeciono jest w maksymalnych punktach "wychylenia".
  • Odpowiedz
@printf: ale ten program jest dziecinnie prosty, tam nie ma nic skomplikowanego. Atmega ma tak naprawdę niewiele do roboty. Zamienić informację z dwóch pinów na impulsy do czterech cewek silnika. I tak z czterema osiami.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: wiem kto będzie mi pomagał przy projektach 3D do frezarki :D. W 2D zawodowo projektowałem i wykonywałem projekty na cnc o polu 1,5m na 2m, ale nigdy żadnego zlecenia na 3D i olałem tą kwestię

@printf: ja też nie programuję w bascomie, raczej w C
  • Odpowiedz