Wpis z mikrobloga

#muzyka #crazytown #00s #gimbynieznajo #boomer #30plusclub #wykop30plus #wykop30club

Nie żyje Shifty Shellshock. Wokalista grupy Crazy Town miał 49 lat. Został znaleziony w swojej posiadłości w Los Angeles.


Pamiętam jak Butterfly leciało ABSOLUTNIE na wszystkich kanałach muzycznych (czasy kiedy MTV puszczało muzykę) co chwilę. Można było odpalić Vive, posłuchać Butterfly, przełączyć na MTV i akurat się zaczynało, następnie odpalić inny kanał muzyczny i tam też właśnie się zaczynało. Miałem nawet plakat z Shifty z jakiegoś Bravo. Fajne czasy, ehh. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Krs90 - #muzyka #crazytown #00s #gimbynieznajo #boomer #30plusclub #wykop30plus #wyko...
  • 18
  • Odpowiedz
  • 22
@troglodyta_erudyta: Nie widziałem tego nagrania wcześniej, ale masz 100% racji. On na tym filmiku wygląda jakby miał zaraz paść z przedawkowania, tragicznie chłop wyglądał. On tam ma w ogóle zęby czy mu wypadły od ćpania?
  • Odpowiedz
@Krs90: Ten kawałek znał każdy a i był to chyba jedyny ich słynny utwór. W sumie to z tym "ich" to lekka przesada bo melodia w całości zajumana z utworu Red Hot Chili Peppers - Pretty little ditty.
  • Odpowiedz
@Krs90: Pamietam z dyskotek z czasów gimbazy, wiec #gimbyznajo ;)

Co ciekawe - główny, wpadający w ucho riff został zapożyczony od RHCP - Pretty Little Ditty, które napisali gdzieś w latach 80tych jeszcze
  • Odpowiedz
@Turbonekro @troglodyta_erudyta @Krs90: IMO cały sukces tego utworu to sampel z kawałka Red Hot Chili Peppers - Pretty Little Ditty
https://www.youtube.com/watch?v=3mjZ61IW-Nw (od 50 sekundy)
Znaliście?

Poza tym to jako gnojek w tamtych latach jakoś dziwnym trafem nie trafiłem nigdzie na ten kawałek (przeszła gdzieś obok mnie ta popularność), a usłyszałem go chyba pierwszy raz jako muzyka w tle do jakiegoś game play'a na kanale Hyper, który jak pamiętam
TonyChoco - @Turbonekro @troglodyta_erudyta @Krs90: IMO cały sukces tego utworu to sa...
  • Odpowiedz
@Turbonekro to było połączenie kilku gatunków muzycznych i dzięki temu kawałek wpisywał się do każdej stacji, rockowej, popowej, metalowej czy jakiejkolwiek.
teraz tak często funkcjonują piosenki promujące męskie granie
  • Odpowiedz
@Krs90 w zasadzie to jest to kapela jednej piosenki, w dodatku na #!$%@? samplach RHCP. Mieli potencjał, ale go zmarnowali, bo jegomość wolał dragi, i to chyba tyle w temacie
  • Odpowiedz