Wpis z mikrobloga

Pracę w IT zacząłem w wieku 20 lat i w tym tygodniu minie 10 lat jak się tym zajmuje. Pracowałem dla małych firm i w konglomeratach które mają setki tysięcy pracowników i czuję że mój czas tu dobiega końca. Praca nie sprawia mi w ogóle przyjemności, generalnie typowe wypalenie mocno związane z tym, że jestem na B2B bez urlopu.
Od dłuższego czasu szukam "drogi ewakuacyjnej" w postaci jakiegoś biznesu na boku tak żeby za 2-4 lata mieć możliwość całkowitej rezygnacji z dotychczasowego źródła dochodu bez drastycznego obniżenia standardu życia. I z każdym kolejnym dniem dochodzę do wniosku, że nic nie potrafię poza tym czym się zajmuje. Czuję, że jestem w ślepym zaułku a myśl o spędzeniu kolejnych 10 lat przy komputerze mnie przygnębia.
Jakie macie plany na życie "post IT"? Czy może grind tak długo jak się da?

#pracait #biznes
  • 10
  • Odpowiedz
generalnie typowe wypalenie mocno związane z tym, że jestem na B2B bez urlopu.


@d3d3Lnd5a29wLnBsL2x1ZHppZS9tX19iLw: Odkładaj i zrób sobie pół roku przerwy a jak nie chcesz tak drastycznie to poszukaj może jakiegoś innego projektu - jakiegoś greenfielda, albo pobaw się z działką w której masz póki co małe doświadczenie.

Jak wydaje ci się, że np. będziesz szczęśliwszy kręcąc pizze za hajs to masz rację - wydaje ci się.

Co do exit
  • Odpowiedz
@d3d3Lnd5a29wLnBsL2x1ZHppZS9tX19iLw: Ja probuje nauczyc sie tradingu, wiadomo ze musze w to wlozyc kilka lat zanim jakiekolwiek bedzie to przynosic zyski, ale nawet wtedy bedzie to po prostu dodatkowe zrodlo dochodu.

Mozna spokojnie tez inwestowac dywidendowo w polskie spolki na gpw.

No i jest tez oczywiscie wiele sciemy i kontentu w necie na temat zarabiania na marketingu cyfrowym, produktach cyfrowych itp. ale to trzeba miec duzo kreatywnosci i wciaz wrzucac cos na social
  • Odpowiedz
Od dłuższego czasu szukam "drogi ewakuacyjnej" w postaci jakiegoś biznesu na boku tak żeby za 2-4 lata mieć możliwość całkowitej rezygnacji z dotychczasowego źródła dochodu bez drastycznego obniżenia standardu życia.


@d3d3Lnd5a29wLnBsL2x1ZHppZS9tX19iLw: Czujesz się wypalony pracą i chcesz jeszcze więcej pracować? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętaj że biznes rozwijany na boku żeby wyszedł to z reguły jest równoznaczne z brakiem życia prywatnego.

Dodatkowo nie łudź się że
  • Odpowiedz
@d3d3Lnd5a29wLnBsL2x1ZHppZS9tX19iLw: Ja idę w rolnictwo. Dosłownie. Robie status rolnika, aby jakąś ziemie kupić. Kokosów z tego może nie będzie ale przynajmniej wyżyje. Mam 13 lat expa. Klepie FE od 6 lat. Wcześniej klepałem CRUDy. Kręci mnie jeszcze DevOpsowanie, ale nie mam czasu usiąść i się tym zająć na poważnie.
  • Odpowiedz