Wpis z mikrobloga

Trzy rzeczy które Was najbardziej wkurzają na drogach, ja zacznę:
1. Brak myślenie o innych na drodze. - Jadę ja i jadę jak chcę. Nic nikomu do tego. Jadę 30kmph i ch0j. Nie włączę kierunkowskazu wcześniej, żeby ktoś przypadkiem nie mógł wyjechać itp.
2. Nieznajomość podstawowych przepisów/zasad/ogólna nieudolność drogowa - Czekasz aż ktoś z pierwszeńśtwem przejedzie ale on nie jedzie o nie wie. Puszcza rowerzystów na przejściu dla PIESZYCH. Nie kuma że ograniczenie do 30 już się skończyło itp.
3. Gapienie się w telefon podczas jazdy. - Nikt mi nie powie, że gapiąc się w telefon jeździ równie uważnie/sprawnie/bezpiecznie jak gdyby tego nie robił.

#samochody #ruchdrogowy #niewiemjaktootagowac
  • 5
  • Odpowiedz
@variat jak ma się puszczenie rowerzystów z pkt 2 do pkt 1.?

Empatia czy "mam ich w nosie, bo zgodnie z przepisami uznaje, że powinni przechodzić, a nie przejeżdżać!"
  • Odpowiedz
@variat 1. A dokładnie jedna sytuacja. Spieszysz się i jedziesz te 90 poza zabudowanym. Za Tobą nie ma nikogo. Wtem z podporzadkowanej wymusza ktoś, wjeżdża przed Ciebie zmuszając do hamowania, wrzuca kierunek w lewo i przepuszcza kawalkadę aut jadących z naprzeciwka.
2. Trochę się spieszysz, idziesz do auta. Droga pusta. Nie jedzie nawet jedno auto. Odpalasz, zapinasz pasy, dojeżdżasz do głównej i nagle że wszystkich stron pp kilkadziesiąt aut, traktor albo
  • Odpowiedz
@variat: Z perspektywy niedzielnego kierowcy to:
1. Brak unifikacji skrzyzowan/rond. Czesto trzeba sie ich nauczyc, za duzo tych rozwiazac. Malo czytelne
2. To ze ludzie wciskaja sie jak nie ma mozliwosci opuszczeniq skrzyzowania.
3. Tiry scinajace zakrety na drogach powiatowych.
  • Odpowiedz
@variat: 1. Prawe pasy przechodzące w prawoskręty.
2. Ronda o więcej niż jednym pasie.
3. Książkowe złudzenie ponadprzeciętności u kierowców.
  • Odpowiedz
  • 0
@variat: Dodam pkt 4 bo to mnie chyba jednak najbardziej wku%$ a na szczęście zdarza się coraz rzadziej:

Kierowcy wymuszający pierwszeństwo tylko po to żeby za 200m gdzieś skręcić = znowu cię hamują.
  • Odpowiedz