Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak reszta #neuropa ale ja w tej inbie czy Nowa Lewica i Razem powinny się rozejść kibicuje rozwiązaniu że Razemki wychodzą z klubu Lewicy i oficjalnie przechodzą do opozycji. Na prawdę nie wiem jaki jest sens dalszego trwania tego małżeństwa z przymusu.

Razemki nie potrafią wziąć za nic odpowiedzialności, i moim zdaniem nie są prawdziwą partią polityczną tylko jakąś dziwną zbieraniną aktywistów społecznych, którzy równie dobrze mogliby spotykać się w kawiarni a nie zasiadać w Sejmie. Jedyne do czego rwą się to krytykowanie środowiska dzięki któremu są w Sejmie i Senacie, bo samodzielnie w odróżnieniu od NL nie przeszliby nawet przez próg.

Po rozwodzie rzeczywistość zweryfikuje pomysły tych genialnych komentatorów polityki, obstawiam okolice 1.5%.

#polityka #4konserwy #bekazlibka #razem #lewica
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neib1: Ja mam takie przeczucie że jakby Razemki wyszli i się zorientowali że spadną pod próg to przed następnymi wyborami przyjdą grzecznie do Czarzastego negocjować miejsca na listach.

@Baleburg: Raczej ciężko będzie NL spaść poniżej 5%, jak będą potrzebni Tuskowi to zrobi tak jak z TD - mrugnie okiem do części swoich wyborców żeby zagłosowała na koalicjanta i pomogła się nie #!$%@?ć o próg.
  • Odpowiedz
@UsmiechnietaPolska: no i ma tę zaletę że zbiera cęgi za nieudolność rządu, ale może ich wchłonąć przez to, że zaczną spieprzać z tonącego statku, nawet ze swoimi strukturami NL sama będzie miała ciężko przekroczyć próg, co wybory to razemki zdobywały coraz większą część głosów w ostatnich latach
  • Odpowiedz
@UsmiechnietaPolska No nie wiem, jest to raczej wątpliwe. Razem ma raczej te koło 2% poparcia w skali kraju, a biorąc pod uwagę ostatnie wyniki Lewicy bez tych dwóch procent może być bardzo ciężko.

Ale dochodzi też inna ważna kwestia przy metodzie d'hondta. Razem ma nieproporcjonalne duże wyniki w miastach, jak spojrzysz na wyniki to w wojewódzkich spośród głosów oddanych na Lewicę oni uzyskiwali po kilkanaście procent. Co oznacza, że bez razemków
  • Odpowiedz