Wpis z mikrobloga

Ty tam to jakos filtrujesz czy po prostu dodajesz i tyle? Bo jedno to jest to, ze czasem sie ogloszenia dubluja miedzy portalami, a drugie ze to samo mieszkanie wystawi 10 posrednikow.
  • Odpowiedz
ależ deweloperów musi #!$%@? ta strona


@karmazynowy_piekarz: nie chce psuć święta, ale liczba ogłoszen to nie liczba transakcji, więc nie mówi nic.
Ludzie widzą że ceny są 3x lub 4x wyższe niż w momencie kiedy kupili, więc wystawiają na sprzedaż. To oczywiście nakręca ceny, bo zawsze są ludzie w potrzebie którzy kupią, więc jeszcze więcej ludzi wystawia. I tutaj spojler:

  • Odpowiedz
  • 3
@Venzey dane są pobierane z tego co pamiętam po godz 0 utc. Czyli po 1 lub 2 czasu polskiego. Ale tam są cache po stronie serwera no i klienta więc u każdego to będzie trochę inaczej widać aktualne. Generalnie każdy już koło 2-3 powinien mieć poprawne dane.
To nie są Maxy z danego dnia tylko to co się ostało po tej fali popytu każdego dnia. Na tej podstawie widać trend czy więcej
  • Odpowiedz
@pastibox Czy zbierasz też informacje o cenie za metr i jesteś w stanie zestawić to że średnią pensją? Mielibyśmy wtedy wskaźnik przedstawiający dostępność mieszkań
  • Odpowiedz
@pastibox good enough, nie ma sensu tego aktualizować na bieżąco. Tak naprawdę informacje o tym wskaźniku postowane raz w miesiącu moim zdaniem byłyby super.

Obecnie twoje wykresy pokazują nam informacje o podaży. Wskaźnik m^2/wynagrodzenia mógłby nam już coś mówić o popycie(wiadomo że u nas bk0 musi wszystko rozrypać, ale zawsze coś).

Generalnie to Twój kod, ale może pomysł ci się spodoba.
  • Odpowiedz
wlasnie dobrze ze to nie jest liczba transkakcji tylko liczba niesprzedanych wiszacych nieruchomosci


@kinesin1000: no o tyle dobrze że można się do tego brandzlować, bo liczba nic o niczym nie mówi. Wiadomo ile jest w Polsce nieruchomości xD

Nie chcę sprzedać auta, ale jakby mi ktoś zapłacił za nie tyle za ile je kupiłem, to bym sprzedał od ręki.
Mogę wystawić na OtoMoto i podbije liczbę ogłoszeń. Czy to o czymkolwiek
  • Odpowiedz