Wpis z mikrobloga

Dlaczego 11 letnie dziecko podejmuje dwukrotnie probe samobojcza? Ja w tym wieku to moze drzwiami trzaskalem, gdy cos mi sie nie podobalo, maksymalnie ucieczke planowalem. Skad w 11 letniej glowie pomysl na “rozwiazanie” jakichkolwiek problemow przez samobojstwo?

#chcepogadac
  • 4
  • Odpowiedz
Idk, brak wsparcia matki? Też miałem myśli samobójcze jeszcze wcześniej ale mi mama ciągle mówiła że gdyby mogła to by mnie zabiła.
  • Odpowiedz
@JackONeill: chłopiec, dziewczynka? Czy ma jakikolwiek kontakt z dorosłym sam na sam? Może molestowanie? Wybadaj środowisko dokładnie, przetrzep pokój jak dziecko będzie w szkole/z przyjaciółmi, przeszukaj komputer bardzo dokładnie, najlepiej telefon też, pod kątem dosłownie wszystkiego (discordy, reddity, tiktoki), ja bym pogadał też z nauczycielami, czy zauważyli jakieś zmiany i okazał multum wsparcia dla dzieciaka. Weź do psychologa, terapia rodzinna, ale najpierw udowodnij dzieciakowi, że może Wam ufać.

Dwie próby
  • Odpowiedz
@JackONeill: szczerze, to ja bym pierwsze co to chyba obstawił właśnie jakiś zły dotyk. Jak ma szczęśliwe małżeństwo i brak rozwodów na horyzoncie to tym bardziej. Dużo jest teraz creepów serio. Na bank na jego miejscu najpierw bym posłał żonę, żeby nieco delikatniej wybadała sprawę i grubo się zastanowił nad tym, czy ktoś ma z dzieciakiem kontakt sam na sam, nawet ktoś komu bardzo ufa. Przewalona sprawa i nie dziwię
  • Odpowiedz