Wpis z mikrobloga

@officer_K: nie wiem po co sie #!$%@? do tagu mirkomodlitwa skoro nikomu tym nie szkodza w przeciwienstwie do pisowcow i konfederacji xD Jak ktos sie modli i mu to pomaga to niech to robi tak samo jak ktos sie nie modli to nikt nie powinien go do tego zmuszać.
  • Odpowiedz
  • 4
nie wiem po co sie #!$%@? do tagu mirkomodlitwa skoro nikomu tym nie szkodza


@ketiow: bo mogę? Nikogo nie zmuszam do toczenia beczki z tych szurów. Wyrażam swoje zdanie.
  • Odpowiedz
  • 1
samo pisanie i modlitwa w jakiejś intencji nikomu nie szkodzi, więc imo nie ma co się czepiać


@Bujak: wydaje mi się, że mogę kpić nawet z tych szurów, którzy mi bezpośrednio nie szkodzą daną czynnością
  • Odpowiedz
@officer_K ten sam poziom co malowanie kredą, filtry na fb czy kładzenie się na plecach w intencji Grzegorza Florydy.
Nie ograniczajmy się do chrześcijaństwa. Wszędzie pełno ludzi szukających jakiejś „boskiej” sprawczości.
  • Odpowiedz
2 naukowe fakty:

1. Chrześcijanie, pomimo że się modlą, to nie zastępują praktycznej pomocy innym modlitwą za nich, ponieważ według badań osoby wierzące częściej wspierają finansowo organizacje charytatywne oraz częściej angażują się w wolontariaty w porównaniu do osób niewierzących.

2. Modlitwa działa, tylko nie w taki sposób jak wyobrażają to sobie ludzie. Tzn modlitwa działa w podobny sposób, co joga, medytacja czy odmawianie mantry. Z perspektywy ateistycznej można powiedzieć, że modlitwa jest wytworem ewolucji, który ma pomagać ludziom, ale raczej nie poprzez interwencje Boga, tylko efekt placebo czy wprowadzanie w stan wyciszenia i relaksu (jak medytacja).
Pozytywny efekt modlitwy na modlącego się (jak i medytacji, szczególnie na zdrowie psychiczne) jest udowodniony naukowo, w poniższych badaniach.
  • Odpowiedz
  • 2
@officer_K gość który prowadzi ten tag mirkomodlitwa to okropny człowiek a nie żaden chrześcijanin, wystarczy prześledzić jego profil, chyba żaden wierzący nie chciałby by taki ktoś się za niego modlił
  • Odpowiedz
  • 1
gość który prowadzi ten tag mirkomodlitwa to okropny człowiek a nie żaden chrześcijanin, wystarczy prześledzić jego profil, chyba żaden wierzący nie chciałby by taki ktoś się za niego modlił


@kr4wy: taaa, to jest dobrze znany na wykopie turboszur. Tym bardziej dziwię się typom, którzy zesrali się o moją kpinę wymierzoną w ten gównotag.
  • Odpowiedz
  • 2
@officer_K wartości chrześcijańskie kończą się dla tego typka gdzie kończy się Polak katolik, Ukraińca w potrzebie gość który organizuje modlitwy dla wierzących już nie przyjmie, prawdziwy chrześcijanin kierujący się wartościami wybaczyłby nawet próbę zamachu na swoje życie, jak ich święty Jan paweł 2, ale w Polsce wartości chrześcijańskie kończą się tam gdzie to dla nich wygodne, czyli tam gdzie nie muszą udzielać bezinteresownej pomocy i wysilić się bardziej niż tylko modlitwą
  • Odpowiedz