Wpis z mikrobloga

@szynall: Przecież to nie działało w ten sposób, że hajs z konkretnego konta OFE przerzucono na konkretne konto ZUS. Nacjonalizacja majątku z OFE poszła na ogólne zasilenie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, więc wielu ludzi realnie straciło.
  • Odpowiedz
@Sratatatatatata: Masz rację, to działało tak że nie hajs a numerek z jednego systemu przeniosła do drugiego (przynajmniej nie wzieli za to kasy jak PIS XD). Jeśli ZUS ma upaść, to niczym się to nie różni od upadku państwa, które było gwarantem w OFE.
  • Odpowiedz
@szynall: Nie pamiętam aby było wtedy jakieś przenoszenie "numerku". Ludzie przy wpłacaniu składek ZUS część tej składki (początkowo 7,3%, później zmieniane) przekazywali na wybrane przez siebie OFE. Pieniądze z kont OFE zostały znacjonalizowane i poszły na ogólne zasilenie FUS. Część tych pieniędzy w jakimś stopniu wróciła do właścicieli, ale wielu ludzi, którzy np. dłużej korzystali z OFE i mieli wyższe emerytury po prostu straciło.
  • Odpowiedz
Pieniądze z OFE trafiły do ZUS-u. Także nie kłam.


@scriptkitty: nie kłam. Pieniądze z OFE poszły na spłatę zadłużenia. W ZUS masz napisane bezwartościowe cyferki.
Coś jak byś przelał mi 100.000 zł, a ja na swojej stronie dałbym info, że masz u mnie 100.000zł xD
  • Odpowiedz
@dlugi-gr: i musisz żyć 120 lat żeby ją odzyskać, zamiast otrzymywać ją od momentu przejścia na emeryturę. No ale w świetle prawa wszystko było legit, więc nie ma sprawy
  • Odpowiedz