Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #remont #budowa #budowlanka

Hej, mam do zrobienia schody do domu. Jest już wylany beton i teraz czas na kostkę. Chcę to zrobić z kostki via tres.

Ale do tematu, jak do tego podjeść? Wyspać piasek i na to "rzucić" płytki ze spadkiem?

Jak przymocować obrzeże palisasowe do stopnia? Jest do tego jakiś klej?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki!

W komciu zdjęcie jak wygląda taras i chce wygląd skopiować do przodu domu
JcL - #budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #remont #budowa #budo...

źródło: temp_file5722717628210932762

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Jak przymocować obrzeże palisasowe do stopnia? Jest do tego jakiś klej?


@JcL: obrzeże to się panie osadza w ziemi na suchym betonie jakieś C8-C10-C12, tutaj widzę, że są bloczki betonowe. Troche to nieprzemyślane :P i teraz trzeba zrobić jakieś fikoły. Gdybym to robił dla siebie to wybrałbym jakąś zaprawę murarską. Na początek w miejscu osadzenia palisad troche bym skuł te bloczki betonowe tak aby powierzchnia była nieregularna i szczepna, na to zaprawa murarska i osadzanie obciętych palisad, tak aby te 2-3 centy siedziały w zaprawie. Może przesadzone, ale jak złapie to na amen.

Można by wkleić je na jakiś klej typu mamut® ale za to rozwiązanie nie
  • Odpowiedz
@JcL: a masz tam tyle miejsca by zmieścić tę kostkę, widzę że wysokość od bloczka do drzwi jest bardzo mała? ta kostka pewnie ma te 6 cm wysokośći minimium, ale pacząc na rozmiar to pewnie jest 8 ? czyli z podsypką będzie wymagane jakieś 11-13cm
  • Odpowiedz
jeżeli jest tylko 7cm przestrzeni to cienko to widzę, nigdy tak nie układałem kostki.
zwykle kostkę osadza się w warstwie piasku/podsypki pcp która ma te 4-5cm. Tak aby podczas zagęszczania się w tą warstwę piasku/podsypki "wbiła" podczas zagęszczania.

Ogólnie to ten piasek jest też potrzebny do tego by była warstwa odprowadzająca wodę, W takim przypadku 1cm piasku to może być mało i po zimie będą fale bo się zrobią wysadziny i nie
  • Odpowiedz