Wpis z mikrobloga

@Pan_Farmazon: prawda, reszta podzespołów była praktycznie bezgłośna - w 97 dobrym procem bylo Pentium 133, 166/200 MMX było dla burżujów, do tego jakis S3 Virge + Diamond Monster, wszystko pasywnie chłodzone
  • Odpowiedz
@otto13 ciepło to robią teraz komputery. Co wtedy miało grzać z tych 300W mocy? To teraz komputery grzeją,mając często po 800W. Nawet i duży monitor OLED grzeje mocniej niż kineskopowy
  • Odpowiedz
raptem dwa lata później rynek zaczęły zdobywać celerony, takie 500mhz już mega dawały radę i pamiętam, że pentiumiarze było w szoku


@Smartek: jak pentiumiarze byli w szoku jak celeron to był budżetowy wypust intela. Szokować mogła najwyżej niska cena, bo na pewno nie wydajność.

Walka na procesory zaczęła się odrobinę później kiedy o rynek zaczął walczyć AMD ze swoimi oszukańczymi oznaczeniami procków.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: pamiętam jak kiedyś (rok około 2000) zostawiłem na całą noc włączonego kompa bo coś tam mi się ściągało, była to jedna z najgorszych, nieprzespanych w nocy w moim życiu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Co wtedy miało grzać z tych 300W mocy? To teraz komputery grzeją,mając często po 800W.


@carving85: tylko że wtedy nie było oszczędzania energii, a teraz procesory w stanie spoczynku biorą jakieś śmieszne 8W, karty graficzne praktycznie wyłączone jak nie używasz, i w skali całej doby to naprawdę komputer zużywa tyle co nic.
  • Odpowiedz
@rem222 raczej ciągłego rzeżenia od kręcącego się stale talerza dysku twardego. Fakt CD i FDD były głośniejszd jak działały ale dysk HDD ciągle rzęźił dziwnym jednostajnym lekko drgającym męczącym dźwiękiem
  • Odpowiedz
raptem dwa lata później rynek zaczęły zdobywać celerony, takie 500mhz już mega dawały radę i pamiętam, że pentiumiarze było w szoku.


@Smartek: pierwszy Celeron Copermine, dokładnie Intel Celeron 533A z tym wspomnianym taktowaniem 500MHz miał premierę dokładnie w 2000 roku, więc to było rok później niż 1997.

jak pentiumiarze byli w szoku jak celeron to był budżetowy wypust intela. Szokować mogła najwyżej niska cena, bo na pewno nie wydajność.


Jak
  • Odpowiedz