Wpis z mikrobloga

#europa

To jaki wykop stał się rasistowski to przechodzi wszelkie pojęcie. A mam tu konto(a) od jakiś 15+lat, praktycznie od początku wykopu. I szczerze mówiąc widząc te wpisy to wstyd się w ogóle przyznać że ma się tutaj konto. Połowa wpisów z------a propaganda taka, że ja nie wiem czy to w ogóle możliwe że ktoś ma tak spaczone myślenie, czy to boty, ale liczba plusów jednak martwi że to pierwsze. Strategia dzielenia ludzi na lepszych o gorszych ( oczywiście my ci najlepsi, no ostoja cywilizacji i kultury), a reszta to debile, zachód upada itd.

Te tematy wracają co jakiś czas, ale mam wrażenie że za każdym razem coraz bardziej agresywnie, bez żadnej "kontry", bo ludzie którzy zadają pytania i kwestionują populistyczne hasła po prostu stąd odchodzą. Bo tu już nie ma miejsca na dyskusję, każdy "kałoskorny" ( tak, takie, czy też bardzo podobne określenie miało mnóstwo plusów (!) w jednym z wątków) to oczywiście potencjalny terrorysta, Europa się kończy, matki z dziećmi mają brody, a przyznanie kobietom praw wyborczych było błędem (bo jakaś kobieta wrzuciła zdjęcie z dwoma murzynami, pewnie migrantami).
Takie wpisy są dziś w gorących.

Problem migracji jest realny i trzeba o nim mówić. Tak samo problem używania migracji do destabilizacji sytuacji na granicy. Ale wrzucając takie wpisy, pokazujecie tylko, że jestecie rasistami i że nie powinniście być brani na poważnie. Bo jak prowadzić merytoryczną dyskusje z kimś kto wypisuje takie rzeczy? Kto jedyne co potrafi to rzucać obraźliwe hasła? Ilu z was w ogóle było na tym "kończącym się" zachodzie? Ilu ma odpowiedź na starzejące się społeczeństwa Europy, na zastępowalność pokoleń której nie ma, brak siły roboczej która będzie się też wami na starość zajmowała? Nie wspominając o problemie ogromnej presji migracyjnej z zewnątrz.

Nikt nawet o tym nie wspomina. Tu liczą się proste hasła i zdjęcia, emocje, bo przy tym nie trzeba myśleć.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem migracji jest realny i trzeba o nim mówić.


@Tasartico7: Mówmy, malujmy kredą, dajmy gwałcić nasze żony i córki i się mordować. Zapieprzajmy na młode murzyńsko arabskie byczki.
  • Odpowiedz
  • 1
Właśnie o tym piszę, zero merytorycznej dyskusji. Bo wiadomo, cały zachód pracuje na murzynow i arabów a oni tylko gwałcą, i oczywiście modrują. Aż dziw że nie emigrują do nas ci wszyscy Brytyjczycy, Belgowie, Holendrzy i Francuzi.
  • Odpowiedz
@Tasartico7: Presja migracyjna będzie, bo w biednych krajach Afryki i Azji dzieci płodzą się potężnej ilości - gdzieś "to trzeba upchać" - a wody zaczyna brakować. Natomiast powinieneś sobie zdać sprawę, że migranci z tych krajów potencjalnie mogą być dużo poważniejszym problemem niż rozwiązaniem problemu. Uciekają często albo najbiedniejsi, albo sprytni. Najczęściej zupełnie niechętni do integracji lub przyjęcia europejskiego widzenia świata. To widać w wielu miejscach - np. statystycznie
  • Odpowiedz
@Tasartico7 Wpis idealnie wpasowany w najnowszy spin o rzekomym rasizmie Polaków xD

Polacy nie chcą bandytów i morderców, a nie wszystkich obcokrajowców. Widziałeś kiedyś by domagano się wypędzenia setek kucharzy i handlarzy wietnamczyków czy turasów robiących kebaby? Nie widziałeś. Jesteś tylko trybikiem durnej kłamliwej propagandy.
T.....n - @Tasartico7 Wpis idealnie wpasowany w najnowszy spin o rzekomym rasizmie Po...
  • Odpowiedz
  • 0
@bialy100k: ja nie mam podejścia bardzo otwartego, zresztą pisze otwarcie o problemie migracji. I też spędziłem 2-3 lata w ciągu ostatnich dziesięciu za granicą w różnych krajach, głównie Europy zachodniej, więc jakaś perspektywę sobie mogłem wyrobić.
Mnie boli brak merytorycznej dyskusji, rasizm i tworzenie czarno-białego obrazu. My dobrzy - oni źli oczywiście. Takich ludzi nikt nie będzie traktował poważnie, będzie się ich marginalizowalo i uznawało za patologie, przez to że
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: kolego, ja przeglądam glownoe wykop, więc trochę ciężko tu o kłamliwą propagandę która by miała manipulować oprócz wykopowej ;) czy uważasz że nazywanie ludzi KALOSKORNYMI, brudasami, mordercami, ciapatymi etc to po prostu hehe żarcik i etnosceptycyzm? Przecież wy sami sobie tą opinię wystawiacie, ja nawet nie muszę nigdzie indziej wchodzić.
  • Odpowiedz
@Tasartico7 Tak. To jest żarcik. Skoro absolutnie neutralne słowo np. "m----n" jest wszędzie zakazywane i ocenzurowane (np. na twitchu, gdzie dzieciaki panicznie boją się to mówić i wymyślają jakieś M-wordy xD) to niczym za PRL ludzie wykazują się inwencją i słowotwórstwem typu inżynier, hebanowy książę, kałoskórny, pigmentododatni, waginosceptyczny, lewoemocjonalny, w kryzysie posiadania mózgu, gruzolub, opalony, żymianin, eskimos itd. by właśnie móc napisać cokolwiek co jest zgodne z ich zdaniem, które niekoniecznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: nie, nazywanie całej grupy etnicznej mordercami, gwałcicielami i przyrównywanie ich do gówna to nie jest słowotwórstwo. To jest czysty rasizm, najgorsze możliwe określenia jakimi można kogoś nazwać, i ja głównie do tych określeń się odnoszę. Nie ma w tym nic śmiesznego, a ludzie piszą to na poważnie.

Więc o ile ktoś to przeczyta - jesteś przeciwny migracji, spoko. Ale pisząc w ten sposób nikt nie będzie cię traktował poważnie,
  • Odpowiedz
@Tasartico7: Tymi przydomkami nazywa się przyapdki opisywane w danym znalezisku. Przypadki negatywnego zachowania, kradzieży lub morderstw. Nikt tak nie nazywa zwykłych obcych ludzi na ulicy tylko ze względu na kolor skóry. Nie twórz chochoła. Polacy nie są rasistami. Polacy po porstu nie lubią przestępców i potrafią dosadnie powiedzieć co o nich myślą. W takiej Szwecji się boją, bo stracą pracę lub "przyjaciele" ich podpieprzą. Dopiero we własnym domu, po kilku
  • Odpowiedz