Wpis z mikrobloga

czy tampery do kawy mają jakiś standard rozmiaru? w swoim ekspresie mam taki plastikowy, a na jakims filmiku widziałem taki masywny solidny metalowy ciezki i koleś wykonywał nim kilka obrotów. jak to sie nazywa profesjonalnie?

#kawa
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@presburger Jeśli czymś obracał przed ubiciem to najpewniej użył dystrybutora - używam w pracy, ja lubię, zwłaszcza przy dużym ruchu kiedy rzeczy robi się trochę szybciej i przez to mniej uważnie. Ale w domowych warunkach nie ma potrzeby, to, czy kawa jest równo ubita wyczujesz trzymając tamper w odpowiedni sposób, niepotrzebnie wydane pieniądze
amefox - @presburger Jeśli czymś obracał przed ubiciem to najpewniej użył dystrybutor...

źródło: images (12)

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@presburger co to materiału tampera się nie wypowiem, używałam tylko metalowych, ale nie ma to raczej znaczenia jeśli masz silniejszą rękę i samym swoim naciskiem wystarczająco mocno ubijesz - a co do tego, co pisałam wyżej, żeby sprawdzić czy jest równo, to złap przy ubijaniu w taki sposób, trochę jak klamkę okrągła
amefox - @presburger co to materiału tampera się nie wypowiem, używałam tylko metalow...

źródło: czym-jest-tamper-do-kawy-556

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@presburger wyrównać poziom kawy równo po całej powierzchnia w kolbie przed ubiciem, niektórzy żeby zrobić to samo po prostu lekko stukają w bok, też działa
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@amefox Ok to chrzanie ten dystrybutor ale. moze kupie ubijak stalowy, to raptem 40 ziko i jest poręczniejszy niz plastikowy, bo ja mam plastikowy taki ktory na jednym koncu ma miarke do porcji kawy a na drugim jest ubijak. ja dopiero zaczynam sam parzyc kawe, kupilem ekspres yoer breve - niepozorny maly ale kawa pyszna. teraz etap mlynka bo parzylem juz zmieloną. takze poluje na uzywany mlynek elektryczny i jestem ciekaw czy
  • Odpowiedz