Wpis z mikrobloga

  • 0
@zgred: pomiędzy spartanem 5 a ferą 5 będzie duża różnica? Chłodzenie będzie na lata, AM5 ma być długo wspierane więc nie wykluczam wymiany procka w przyszłości ;D Ten co wysłałeś nie wiem czy mi się pomieści
W tej chwili na spartanie i UV w OCCT proc dusi 85 stopni
  • Odpowiedz
@methhod: Nawet nie wiem czy spartan 5 pasuje pod AM5, musiałbyś sprawdzić
Ale jak chcesz coś na przyszłość to ten Thermalright jest w sam raz a można go mieć za 190 zł, duży to on jakoś nie jest bo tylko 154mm wysokości, sprawdź sobie czy ci obudowa na tyle pozwoli.

jakby co to z tańszych chłodzeń lepszy od Fery 5 mógłby być jeszcze Arctic Freezer 36
  • Odpowiedz
Mam spartana zalozonego i to na nim wlasnie sie tak gotuje


@methhod: A ile to jest "gotuje"?
Tak czy siak albo weź tego Arctic Freezer 36, który bez problemu sobie poradzi albo poluj na tego Thermalrighta. Tylko w polsce on jest coś trudno dostępny, ostatnio widziałem go na allegro i proshopie ale teraz to tylko na Amazonie jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@zgred: jak odpalam occt tylko cpu to ja wiem, w 10 sekund leci do 85 i stopuje (chyba tak jest ustawione w biosie? ze zmniejsza zegary zeby bardziej sie nie grzal?)

obadam te co podales, chociaz kusi ten fortis bo jednak jest dostepny na morelach xD do tego thermal grizzly i bedzie chlodno
  • Odpowiedz
@methhod: wydaje mi się, że nie powinien przy 85 się dławić, raczej przy 90/95. Możesz spróbować pobawić się z PBO, żeby obniżyć trochę temp. Zresztą gry nie żyłują tak procka jak syntetyczne testy.
zgred - @methhod: wydaje mi się, że nie powinien przy 85 się dławić, raczej przy 90/9...
  • Odpowiedz
  • 0
@zgred: bawilem sie z tym pbo ale z poziomu windowsa, bo moge to tylko uruchomic w biosie, nie wiem dlaczego xD mam ustawione zdaje sie all core -20 i jest stabilnie, temperatury sa rzeczywiscie ciut nizsze. Oczywiscie za pomoca AMD Ryzen Master
  • Odpowiedz
  • 0
@zgred: ok, zamawiam Fere z linka ktory podales. Okazalo sie ze ani Fortis ani Arctic Freezer 36 nie wejdzie mi do budy bo są za wysokie ( ͡° ʖ̯ ͡°) A Thermalright tez nie wiem czy sie zmiesci bo mam duze kosci ram, a on z tego co widze jest dosc szeroki
  • Odpowiedz
@methhod: ja do swojego 7600 kupiłem fortisa 5 teraz już nie silentium PC a nazywają się endorfy, i chłodzenie ciche, zasilacz też mam pół pasywny wiec czasem sprawdzam czy kompa wyłączyłem bo wgl nie słychać jak pracuje. Tylko, ze w swoim procku zrobiłem w PBO undervolta to dlatego procek mniej się grzeje i co najśmieszniejsze zegary skoczyły wyżej w booście.
  • Odpowiedz
  • 0
@szybkaszyba: moze kiedys jak zmienie bude to wrzuce fortisa, poki co musze sie wstrzymac

tak z ciekawosci: jakie masz mobo? ustawiales pbo w biosie? Chcialem wszystko recznie poustawiac w biosie ale mam tylko opcje aktywowania PBO, cala reszte musze robic z poziomu windowsa :/ a to straszna kiszka bo ten ryzen master jest dla mnie za ciezki xD za duzo zmiennych. Na tutorialach widzialem ze ustawianie tego w biosie jest zdecydowanie
  • Odpowiedz
@maniel: 5600x to inne procesory, te nowe ryzeny grzeją się bardziej przez to że czapka na procu jest z grubszego metalu i chłodzenia mają trochę więcej do roboty niż w starych generacjach
  • Odpowiedz