Wpis z mikrobloga

@niedorzecznybubr chyba w Czechach progi są spięte z minimalnym czy tam przeciętnym wynagrodzeniem. a w Polsce taki #!$%@?. jak ostatnio podnieśli próg z 86k do 120k, to przy okazji dodali nową składkę i w efekcie zarabiamy mniej, także nam tylko #!$%@? w dupe
  • Odpowiedz
reszta jest na tyle sprytna, żeby tego nie robić


@talmudyczny_triumfalizm: oszustwo to nie spryt. Ja jestem programistą, płacę podatki za II próg bo nie zamierzam udawać, że prowadzę działalność gospodarczą (liczę na to, że tych "przedsiębiorców" się wkrótce dojedzie)
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: Nikt nikogo nie dojedzie, i to nie dlatego że to IT, cała służba zdrowia, prawnicy, piloci, doradcy polityczni itd itp etc lecą na b2b, najbardziej wpływowe i najlepiej zarabiające grupy w Państwie. Przecież projekty ustaw piszą prawnicy, którzy są opodatkowani na działalności, nie ma szans żeby ruszyć tą grupę. ostatnie zmiany prawne które miały podwyższyć opodatkowanie "przedsiębiorców", de facto je obniżyły, a podniosły uopiarzom xD
  • Odpowiedz
nie zamierzam udawać, że prowadzę działalność gospodarczą (liczę na to, że tych "przedsiębiorców" się wkrótce dojedzie)


@niedorzecznybubr: xD
Strzelę sobie w stopę z premedytacją i jeszcze będę oskarżał innych, że to przez nich xD
  • Odpowiedz
pozbycie się urlopu


@niedorzecznybubr: B2B nie znaczy pozbywania się urlopu. Albo masz wyższą stawkę albo firmy pozwalają na płatne wolne.

L4


@niedorzecznybubr: ile z niego realnie korzystasz? Mi wychodzi około 4 dni w roku, które mam wliczone w B2B

nieodpowiadania swoim majątkiem


@niedorzecznybubr: OC + dobrze skonstruowana umowa :)

okresu wypowiedzenia


@niedorzecznybubr: te 2 miesiące więcej naprawdę robią Ci taką różnicę? Mam w B2B miesięczny...
  • Odpowiedz