Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim,

dzisiaj zamówiłem quest 3, bo chciałem sprawdzić pierwszy raz vr. Byłby ktoś tak miły i wytłumaczył cały ten system reflinkowy? (oraz poratował linkiem do niego)
Przy okazji są jakieś best practices, jakiś tutorial na początku jak się w tym odnaleźć? :D
Polecacie jakieś darmowe gierki, jeśli w ogóle tam jakieś istnieją?
W swojej konsoli dostałem w bundlu taką grę Asgard's Wrath 2, podejrzewam, że jak na pierwszą styczność z vr, to może być za mocna na błędnik, więc od czego najlepiej zacząć?

Za wszystkie komentarze dziękuję! :)

#metaquest #quest3 #vr #konsole
  • 11
  • Odpowiedz
@ekonormik: jakiś czas temu sama kupiłam questa3, gra o której mówisz mi nie przypadła, ale w ramach 6msc subskrypcji którą się dostaje na start jest kilka darmowych gierek. Mi najbardziej podobała się "I expect you to die" polecam bo zabawna. Reflinka nie dam bo nie chce swoich danych udostępniać. Jak chcesz kupowac gry na meta store czy jak to się zwie to rób to przez paypal. Nie wiem jak w innych
  • Odpowiedz
Przy okazji są jakieś best practices, jakiś tutorial na początku jak się w tym odnaleźć? :D


@ekonormik: nauczysz sie wszystkiego z samouczka

Polecacie jakieś darmowe gierki, jeśli w ogóle tam jakieś istnieją?


@ekonormik: nie pomoge bo gram tylko na PCVR, ale możesz rozwinąc żagle szukając w google rookiesideloader arrrrrrrr ( ͡° ͜ʖ ͡°)

więc od czego najlepiej zacząć?


@ekonormik: klasycznie Beat saber, superhot tez jest
  • Odpowiedz
@ekonormik: W sklepie Meta pryz każdej grze masz takie kolorowe znaczki, skoro nie wiesz czy dobrze znosisz VR czy nie, to zaczynaj od rzeczy które mają znaczek koloru zielonego, to znaczy że najmniej uderzają w błędnik.

Ja ze swojej strony dodam do powyższych tytułów takie pozycje jak ,,Mothergunship VR" - dla mnie super zabawa, kombinowanie, łączenie broni, żeby zadać jak największy dmg etc. i np. ,,Pistol Whip"

Co do darmowych pozycji,
  • Odpowiedz
@ekonormik: na początku większość ma problemy z nudnościami i zawrotami głowy, jedni większe, inni prawie nieodczuwalne. Przyzwyczaisz się ;-) Asgard's Wrath 2 mnie na początku trochę zamiatał w trakcie poruszania się w grze. Ale największym hardcorem było Warplanes. Po paru sesjach VR nie odczuwam dyskomfortu nawet po kilku godzinach grania. Od siebie polecam kupienie innego paska, bo ten od mety to guma z majtek ;-), koniecznie z baterią, np. ZyberVR, BoboVR
  • Odpowiedz
  • 0
Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi! :)
@Leniek rozumiem, że przed przybyciem sprzętu mogę już sobie założyć konto na Mecie i wtedy mam je założyć z Twojego linku?
  • Odpowiedz