Wpis z mikrobloga

Co może być przyczyną, że mi się robią duże zakola, jeśli tata w wieku 65 lat ma gęste włosy (czarno-siwe) bez zakoli (dosłownie nic kurna), mama 60 lat powiedziałbym normalne, brat/siostra 25-32 lata i zero zakoli?

U mnie w wieku nastoletnim też nie było źle. Teraz 30 lat i jest dramat bo mi się strasznie cofa linia i jak z boku zrobię zdjęcie to wyglada komicznie. Wg skali Nordwood chyba jest to 2-3, bardziej 3. W przeciągu ostatnich 3-4 lat strasznie mi powypadały. Jakie badania mogę zrobić i gdzie się kierować?

#wlosy #dermatologia #medycyna #zakola #lysienie
  • 8
  • Odpowiedz
@takiMirek29: mogłeś odziedziczyć genetykę po którymś z dziadków. Badanie DHT nie ma sensu. Każdy zdrowy mężczyzna będzie miał dość DHT żeby spowodować wypadanie włosów, jeśli ma podatność. Idź do dermatologa (najlepiej młodego gościa) i niech przepisze Ci finasteryd. Tylko nie naczytaj się o skutkach ubocznych, bo skręcisz sobie, że je masz. Jeśli coś będzie serio nie tak to wystarczy odstawić. Radzę spróbować żebyś za kilka lat nie żałował. Można trochę
  • Odpowiedz
  • 0
@kodzak: Włosy to jest jedna z niewielu rzeczy, które lubiłem w swoim wyglądzie, a w przeciągu ostatnich paru lat po covidzie dramatycznie je potraciłem. Może duży stres w pracy i gorsza dieta przez kilkanaście miesięcy tak wpłynęly, nie wiem.

Dzięki za porady.
  • Odpowiedz
@takiMirek29: ojciec pewnie polował na dziki, jadał surowe mięso i zapierniczał do szkoły z buta 10 km, nie odziedziczyłeś jego układu hormonalnego dla tego łysiejesz, częsty prrzypadek beta boys and alpha daddy czy jak to się tam nazywało
  • Odpowiedz