Wpis z mikrobloga

Hej pierwsze uruchomienie po kosiłem 20m i paliwo mi się leje z gaźnika. what the fuck?


@KrowkaAtomowka: Dlatego kupiłem elektryczną... Tak, #!$%@? się z kablem ale nigdy więcej brudu/smrodu w garażu, problemów z odpalaniem, urwanych sprzęgieł/sznurków, wymian świec, no i nigdy paliwa mi już nie brakuje ;-)

Cały serwis kosiarki elektrycznej ograniczał się do zdjęcia obudowy raz do roku i wydmuchaniu siana z silnika i tak przez 10 lat z
  • Odpowiedz
  • 0
@George_Liquor tak zrobię ale pytam czy wiesz dlaczego?

Na początku wlałem olej do dwusow. Nie odpalałem. przeczytałem że ma być inny, przechyliłem kosiarkę wylałem i wlałem taki jak ma być

Na początku trochę kopcila ale przestała po minucie.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: do kosiarki 4suwowej wlałeś olej do 2suwa? To jest ciekawe i lepiej się tym nie chwal w sklepie. Chyba że wlałeś go do benzyny?
Niemniej cieknące paliwo to jak mówili może być zawieszony, źle zamontowany lub dziurawy pływak jak i zaworek iglicowy. No i pewnie jak też mówili skoro tak mocno kapie to część paliwa mogła się przedostać do oleju w silniku.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: uuuuu, myślałem że zrobią ci serwis bo widzę że jest z ciebie trochę lajkonik w tych sprawach. Jak najbardziej możesz rozebrać wtedy stary i dokładnie przeanalizować jego budowę. Może znajdziesz po drodzę usterkę jaka go trapiła. Nowy też możesz sprawdzić pod kątem szczelności, po prostu podłącz go pod sam prezwód paliwa i umieść na tym samym poziomie co byłby wkręcony w króciec ssący. No nie powinno się z niego
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: zanurz ten plastikowy pływak w szklance wody, zobacz czy utonie lub czy nabierze cieczy, nie powinien.
Możesz złożyć to z powrotem, uszczelkę gumową zwilżyć olejem aby lepiej uszczelniła. potem podłącz wężyk z paliwem do króćca który prowadzi do zaworka iglicowego i zobacz czy benzyna wydostaje się skąś. Nie powinna.
Benzyna lubi uciekać luźnymi przewodami, więc możesz zainwestować w opaski zaciskowe.
Nie wiem jak zbudowane jest to coś z gąbkami,
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Jak tak to filtr powietrza. Ciężko mi powiedzieć czemu miałyby być w benzynie, jeśli są na wysokości króćca wlotowego to przez cieknący gaźnik same się zmoczyły. Jeśli są powyżej (w co wątpię) to byłoby dziwne
  • Odpowiedz
@George_Liquor: no wyzej jest widac nawet na zdjeciu, tak jak by w gazniku sie podcisnienie zrobilo tylko jakim cudem, moze to nie jest problem gaznika tylko wadliwa konstrukcja silnika, dlatego mi wysylja drugi sprzet jak tylko uslyszeli jaki mam problem
moze tłok przy obrocie spaliny wpycha w gaznik albo cos w tym stylu , robi sie cisnienie i wypluwa paliwo z gaznika az do filtru ale to by bylo tylko
  • Odpowiedz