Wpis z mikrobloga

@kolega_z_sasiedztwa żadnych imigrantów mordo, jak w Korei Północnej. Powinna powstać rzetelna polityka migracyjna, która pozwoli przyjąć w kraju ludzi z potencjałem na korzystny wkład w naszą gospodarkę. Dorośnij, świat nie jest czarno biały.
  • Odpowiedz
@Pasiak420:

która pozwoli przyjąć w kraju ludzi z potencjałem na korzystny wkład w naszą gospodarkę


jaki niby potencjał ty widzisz w afganskich pastuchach albo afrykanskich palaczach khatu w kraju którego gospodarka stoi zachodnimi montowaniami, betonowym złotem i biedronkami? Poza tym 2 miliony Polaków wyjechało za granicę, skupmy się na tym żeby Ci ludzie wrócili.
  • Odpowiedz
@kolega_z_sasiedztwa czym chcesz ich zachęcić do powrotu? Powtórzę: potrzebujemy racjonalnej polityki migracyjnej. To moja odpowiedź na "wszyscy won". Zgodnie z taką polityką przytoczone przez Ciebie przykłady powinny zostać odsiane. Jednocześnie powinniśmy przyjmować migrantów w oparciu o wcześniej wypracowane kryteria. Np. z dokumentem poswiadczającym przez firme X o chęci zatrudnienia, po weryfikacji tej firmy i udowodnieniu posiadania miejsca zakwaterowania. Nie na łapu capu jak to robiły pisiory. Poza tym "masowe wpuszczanie" przez
  • Odpowiedz