Wpis z mikrobloga

  • 2
@hyperlink gdzieś zasłyszałem taką anegdotę, że Ziemia jest bardzo gładką planetą. Różnice wysokości dna Oceanów i Gór są w kosmicznej skali bardzo małe. Dla porównania - jeśli wzięlibyśmy nową gładką kulę do kręgli i powiększyli ja do rozmiarów Ziemi, to byłaby ona bardziej "górzysta" niż sama planeta Ziemia (oczywiście bez otworów na palce). Ale to tylko anegdota...
  • Odpowiedz
@gandalf_rzulty właśnie o to chodzi. Większość podchodzi zupełnie bezkrytycznie do danych, które są spójne z ich dotychczasowym rozumowaniem. Mało kto próbuje się wgłębić w temat. A jeśli ktoś im wytnie ten błąd to bardzo czesto kończy się na wyzywaniu. Wąskie spektrum myślowe nie pozwala na przyznanie się do tego. Lepiej zwyzywać kogoś od autystów. Wojna wygrana, pora na CSa.
  • Odpowiedz
Średnica Ziemi wynosi około 12 742 km, a objętość wody na Ziemi to około 1 386 000 000 km³.


Objętość kuli można obliczyć za pomocą wzoru V = (4/3)πr³, gdzie r to promień kuli.


Promień Ziemi wynosi 12 742 km/2 = 6 371 km.


Podstawiając wartość promienia do wzoru V = (4/3)πr³:


V = (4/3)π(6 371 km)³ V ≈ 1,083 x 10¹² km³


Teraz, aby znaleźć średnicę kuli, możemy wykorzystać wzór średnica
  • Odpowiedz
  • 0
@azmar

>Średnica Ziemi wynosi około 12 742 km, a objętość wody na Ziemi to około 1 386 000 000 km³.

>

>Objętość kuli można obliczyć za pomocą wzoru V = (4/3)πr³, gdzie r to promień kuli.

>

>Promień Ziemi wynosi 12 742 km/2 = 6 371 km.

>

>Podstawiając wartość promienia do wzoru V = (4/3)πr³:

>

>V = (4/3)π(6 371 km)³ V ≈ 1,083 x 10¹² km³

>

>Teraz, aby znaleźć
  • Odpowiedz
Plusujący akademię chłopskiego rozumu powinni mieć permanentnie odebrane prawa wyborcze


@hyperlink: Może od razu strzał z 9mm w potylice XD Znalazł się dyrektor internetu co będzie innym mówił co plusować.
  • Odpowiedz
to ty zacząłeś nas tu pierwszy wyzywać, bo jak nazwać osoby którym powinno się odbierać prawa wyborcze,


@Idzpanwjaro I tu jesteś w błędzie, zacznijmy od tego, że to o czym napomniałem w pierwszym poście było wyrażeniem mojej własnej opinii, do której każdy ma święte prawo. Liczyłem się z tym, że może to podziałać jak płachta na byka. Tylko niziny społeczne są w stanie zachować tak a nie inaczej po tym jak ktoś
  • Odpowiedz
@hyperlink: to serio zabawne jak sie teraz pocisz, ośmieszasz i kręcisz, dalej podkreślając swój nieskalany myślą intelekt i to jak znajdujesz się ponad "betonem" xD

A więc to jak nas wszystkich osobiście zawołałeś pisząc do nas w ten sposób bezpośrednio, że powinno nam się odebrać prawa wyborcze to tylko "wyrażenie osobistej opinii, nic personalnego", a to jak dostały Ci się za to bęcki od ludzi wytykających ci twoje autystyczne zachowanie to
  • Odpowiedz
@Poldek0000: to z takich ciekawych wyliczeń, zbierz wszystkich ludzi i ustaw obok siebie, tak żeby każdy miał wokół siebie ok 1m wolnego miejsca. To co? Dość sporo miejsca zajmą co? Otóż wystarczy wyspa Cypr, a i to nie cała bo tylko połowa.
  • Odpowiedz