Wpis z mikrobloga

obłudne kłamstwo


@Davidozz: W którym miejscu? Mamy tu do czynienia z prostym błędem poznawczym. Widzisz kulę, dużą kulę jaką jest ziemia, gdzie większość powierzchni zewnętrznej stanowi woda. Podstawowy problem poznawaczy jest jednak jeden. Średnia głębokość ocenów wynosi 3,8 km. Średni promień ziemi 6371 km. Stosunek średniego promienia ziemi do średniej głębokości oceanów wynosi ok 0,06%!!!

Proponuję teraz eksperyment - weźcie sobie teraz kieliszek 25 ml, napełnijcie go wodą i rozlejcie go sobie na maksymalnie płaskiej powierzchni nieporowatej (np. szkło). Rozprowadźcie przy tym wodę maksymalnie płasko, aby zajęła wam jak najwięcej powierzchni. I co się właśnie wydarzyło? Szok i niedowierzanie,
  • Odpowiedz
@hyperlink: dupa to ciebie piecze autysto. Taki mądry a nie wpadł na to, że ludzie mogą z różnych powodów plusować głupie komentarze i nie brać wszystkiego na poważnie. Istnieje coś takiego jak ironia, sheldonie

Randomowa ciekawostka a pod spodem "obludne kłamstwo" i kilkadziesiąt plusów, więcej niż sam wpis xDDD i tu wchodzi cały na biało pogromca uśmiechów >
Idzpanwjaro - @hyperlink: dupa to ciebie piecze autysto. Taki mądry a nie wpadł na to...

źródło: DpQ9YJl

Pobierz
  • Odpowiedz
@hyperlink: Jakbyś wziął tę wodę i umieścił w próżni to by wyparowała. Woda zmienia swoją objętość w zależności od ciśnienia i temperatury. Stąd #!$%@? o jakiejś średnicy kuli wody ma taki sens jak mówienie o tym ile diabłów zmieści się na główce od szpilki (chociaż to drugie ma większy sens). Z resztą ja tamten komentarz zalajkowałem bo mnie rozśmieszył w tym kontekście jakim został użyty, ale jak już mnie wywołałeś
  • Odpowiedz
@Lacik: 1. Poczytaj o stanach skupienia wody w zależności od temperatury i ciśnienia. W ciśnieniu zerowym woda zamienia się w parę wodną.
2. Nacisk, a ciśnienie to dwie różne rzeczy. W dodatku jest jeszcze temperatura. Ciśnienie i temperatura wpływają na objętość wody. Nacisk jest punktowy, a ciśnienie działa na całą objętość.
ZasilaczKomputerowy - @Lacik: 1. Poczytaj o stanach skupienia wody w zależności od te...

źródło: Stany_diag

Pobierz
  • Odpowiedz