Wpis z mikrobloga

@Yurakamisa: dałeś z siebie całe 30%

@kukaszr: nasze rodzime kiełbasy wypadają ogółem o niebo lepiej niż hiszpańskie chorizo, które są czesto suche w smaku mimo dużej zawartości tłuszczu I których jedynym atutem potrafi być pikantność.
  • Odpowiedz
@Idzpanwjaro: szanuje Twoją wiedzę o kiełbasie. Nadal uważam chorizo za dobrą kiełbasę. Logiczna sprawa, że kiełbasa, kiełbasie nie równa. Kiedyś kupiłem tak niesmaczne chorizo, że wylądowała w śmietniku.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: o gustach się nie dyskutuje, ale kuchnia hiszpańska jest imho jedną z najbardziej przereklamowanych kuchni świata. Np. paella i wędliny iberico są dobre, jednak zwiedzając np bałkany trafiłem zarówno na potrawy jak i produkty lepsze od tych lansowanych na wizytówki Hiszpanii. A o tych się nie słyszy i nie ma co ich szukać w rodzimych sklepach.
  • Odpowiedz
@Idzpanwjaro problem jest taki że chorizo leży tam wszędzie. W dyskontach itd. nawet u nas w dyskoncie potrafi być. Ale porządnej kiełbasy wg mnie w masowym sklepie u nas po prostu nie ma. Szczególnie po Lidlach i Biedronkach (gdzie chorizo jakie by nie było, leży).
Trzeba iść co najmniej do jakiegoś typowo mięsnego sklepu, gdzie jest wyraźnie drożej.
  • Odpowiedz