Wpis z mikrobloga

Cieszycie się, że kolorowi inżynierzy z Afryki będą żyć w Polsce na takim samym socjalu jak w niemczech?

W mediach praktycznie bez echa przeszła informacja o pojawieniu się w dzienniku urzędowym UE dyrektywa 2024/1346 prawie ustanowienia norm dotyczących przyjmowania osób ubiegających się o ochronę międzynarodową.

Oto niektóre z najważniejszych praw i świadczeń, dla osoby ubiegającej się o ochronę międzynarodową, które będą musiały być wprowadzone w Polsce do 12 czerwca 2026 roku:

Osoba ta:

1) Nie może wybrać kraju pobytu.

2) Ma prawo do zakwaterowania, które powinno zapewniać im odpowiedni standard życia i bezpieczeństwo.

2a) W wyjątkowych sytuacjach (np. wyczerpanie dostępnych miejsc) możliwe są tymczasowe rozwiązania o niższym standardzie, ale nadal zapewniające dostęp do opieki zdrowotnej i godziwy poziom życia.

3) Prawo do świadczeń materialnych, takich jak kieszonkowe, wyżywienie, odzież i artykuły higieny osobistej.

3a) Kieszonkowe ma być zrównane i być takie same jak w innych krajach członkowskich. W Niemczech np. obecnie jest to 502 Euro ( 2 tys. 129 zł) miesięcznie. Czyli tyle w Polsce może dostać kieszonkowego osoba ubiegająca się o azyl.

4) Dzieci osób ubiegających się o ochronę międzynarodową mają prawo do edukacji na takich samych zasadach jak obywatele danego państwa członkowskiego

5) Po określonym czasie (nie później niż 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku) osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową mają prawo do dostępu do rynku pracy.

6) Osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową mają prawo do otrzymania jasnych i zrozumiałych informacji na temat swoich praw i obowiązków, warunków przyjmowania, dostępnej pomocy prawnej i innych istotnych kwestii. Informacje te powinny być przekazywane w języku, który dana osoba rozumie.

#polityka #sejm #wojna #migracja #uchodzcy #bialorus #bekazlewactwa
brixo - Cieszycie się, że kolorowi inżynierzy z Afryki będą żyć w Polsce na takim sam...

źródło: dyrektywa

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to jak tam @brixo? Dalej szukasz odpowiedniego fragmentu czy wolisz milczeć wiedząc, że zwyczajnie manipulujesz? Żeby nie było - nie jestem fanem nielegalnej migracji, sam mam dość ostrą postawę w temacie. Niemniej manipulacji i kłamstw jeszcze bardziej nie lubię, a Twój wpis wydaje się tym być.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lemmonix: przepis masz nawet podkreślony. Każdy emigrant musi dostać wszędzie tyle samo, że nie chciał za wszelką cenę wyjeżdżać do niemiec, gdzie dostanie więcej.
  • Odpowiedz
@brixo: W którym miejscu masz napisane expressis verbis, że punktem odniesienia jeżeli chodzi o warunki socjalu są Niemcy, a nie na przykład Bułgaria? Czy odpowiedni poziom życia i porównywalne warunki życia są zdefiniowane?

Co znaczy fraza"należy ustanowić"? Czy to nie brzmi jak myślenie życzeniowe? Jeżeli jakiś urzędas w Brukseli napisze, że należy wynaleźć lek na starość, aby każdy był piękny i młody to możemy oświadczyć, że:

"Cieszycie się, że wszyscy
  • Odpowiedz
  • 0
@Lemmonix: tak samo pisaliście jak miał wchodzić pakt migracyjny. Tusk mial tego nie poprzeć, a faktycznie wszyscy politycy koalicji robili wszystko, żeby ten pakt wszedł, a odpowiedzialność nie spadała na nich. Unikanie głosowań w PE lub głosy za, brak WETA gdy było to możliwe, przekonywanie, że będziemy beneficjentami itd. Z kogo próbujesz debila zrobić człowieku?
  • Odpowiedz
@brixo: Oooooo, kolega nie ma konstruktywnej odpowiedzi to leci ad personam ¯\(ツ)/¯ Fakty są takie, że w tym co wrzucasz nie jest nigdzie napisane, że ciapate będą u nas mieć niemiecki socjal i nie masz niczego na potwierdzenie swojej manipulacji. Co do twojego ad personam to ja niczego nie pisałem przy pakcie migracyjnym, osobiście nie chcę nielegalnej imigracji. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Lemmonix: Ciągle gdzieś gubicie te fakty i mówicie jedno a robicie co innego. Czemu profesor tusk nie zablokował paktu jak jeszcze można było to zrobić?
  • Odpowiedz
@brixo: Co mnie Tusk obchodzi? Jaki to w ogóle ma związek z tym co pisałem wcześniej? XD Wtórny analfabetyzm to straszna przypadłość, współczuję
  • Odpowiedz