Wpis z mikrobloga

@NaczelnyAgnostyk: Krótkie formy video/media społecznościowe/wykop to cyfrowy odpowiednik opiatów. Utrzymują cię przez wiele godzin w jednym miejscu na bezproduktywnym zajęciu, działają uzależniająco, niszczą więzi społeczne i ogólnie życia użytkowników.

Mogę przestać pić (wchodzić na wykop/tiktoka) jeśli chcę. Ale nie chcę. - klasyczny tekst wypowiadany przez alkoholików
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: gdyby nie tiktoki to bym tkwił dalej w narcystycznej relacji w imię 'miłości' i niszczył się bo nawet do głowy mi nie przyszło że człowiek może być kłamcą pustym w środku, wieczną ofiarą która nie czuje, nie ma uczuć wyższych i wszystko co robi to tworzy symulację.
  • Odpowiedz
  • 2
@ArystokracjaPomarancza nie prawda, z każdą kolejną modą przekaz i treści są coraz krótsze, coraz bardziej płytkie, niosą że sobą coraz mniej wartości, dzieciaki coraz mniej czasu poświęcają na faktyczne poznawanie faktów, a "wiedzę" i świat oglądają w kilkunastosekudowych filmikach pozbawiony h treści. Za tiktokami poszedł youtube wprowadzając szortsy i pod tym kątem zrownał się z TikTokowym syfem - kiedyś na YouTube królowało dużo wartościowych kanałów, pamiętają to osoby wychowane w latach
  • Odpowiedz