Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że spłycenie debaty do poziomu clickbaitów i emocjonalnych hot tejków, jak i narastająca chęć zlinczowania jakiejś grupy społecznej stają się tak jaskrawe ostatnimy czasy, że odechciewa się podejmowania dyskusji o jakichkolwiek sprawach społeczno-politycznych.

Nie macie wrażenia, że ludzi coraz mniej interesuje dyskusja o czymkolwiek, którą zastępuje ciągłe nawalanie we wroga, a tematy służą tylko za amunicję, bądź potwierdzenie własnych przekonań?

#neuropa #polityka #zalesie
  • 9
  • Odpowiedz
  • 2
@JaNieGejJaPapiesz: A to ja świadom jestem, dlaczego to działa i się dzieje. Żale się raczej, że tak mało ludzi sobie z własnych ułomności i podatności na takie rzeczy zdaje sprawę i próbuje jakoś z tym walczyć.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: przed chwilą słuchałam rozmowy z Bosakiem na Polsacie. I było mi miło, tak miło posłuchać polityka, który potrafił powiedzieć, że o czymś nie wie, że się dowie, i wtedy się zobaczy. Mi się taki podoba, i bym chciała by każdy prezentował taką kulturę jak Bosak przed momentem.

Ale wiem, że na ogół bardziej podobają się tacy co nawalają palą w łeb, tłukąc do głowy chwytliwe choć głupie hasła bo może
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: największy przykład to PiS, który w ogóle takie nagłówki tworzy i potem nawiązuje do nich przy absolutnie każdej okazji.

A poza tym pisałam nie ogólnie o konfie, tylko konkretnie o tej jednej rozmowie z Bosakiem. Jakby tak zachowywali się politycy to by było pięknie, a tak to co chwila chlew.
  • Odpowiedz
  • 0
przed chwilą słuchałam rozmowy z Bosakiem na Polsacie. I było mi miło, tak miło posłuchać polityka, który potrafił powiedzieć, że o czymś nie wie, że się dowie, i wtedy się zobaczy. Mi się taki podoba, i bym chciała by każdy prezentował taką kulturę jak Bosak przed momentem.


@tulipana: Ja też jestem w szoku, że dziś Bosaka uważam za tego rozsądniejszego z Konfederacji, gdy kiedyś byłem korwinistą i gardziłem narodowcami i lewactwem.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: mi z Bosakiem niezbyt po drodze, ale dziś dało się słuchać. Nie był idealny, ale ok. Dla porównania jak zdarzy mi się słuchać wypowiedzi suwpolowca to mi ciśnienie rośnie od bredni, braku kultury i merytoryczności.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: widziałeś film "Idiokracja"? Kiedyś to była komedia ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak na poważnie. Masz rację, od dłuższego czasu media / partie polityczne grają na emocjach, a debata publiczna została spłycona do minimum ()

Jak w tym powiedzeniu:
“Dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak na koniec przewróci wszystkie figury, nasra
  • Odpowiedz