Wpis z mikrobloga

mordy pomocy

Chcę kupić pierścionek dziewczynie za ponad 2000zł na etsy z Londynu. Zapłacę jakiś VAT i cło? Nie znam się na tym kompletnie. Typiarka mi powiedziała że "we don't charge you extra, what you pay on the checkout page is all you pay", ale nie wiem czy się zrozumieliśmy.

#etsy #vat #clo #bizuteria #zareczyny
Typo95 - mordy pomocy

Chcę kupić pierścionek dziewczynie za ponad 2000zł na etsy z L...

źródło: Screenshot_14

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Typo95: zadaj sobie to samo pytanie, które zadał sobie mój ziomek. Czy ona wydałaby na mnie tyle kasy?
Odpowiedział sobie ze tak, po czym go zostawiła ze 3 miechy później i pierścionka nie oddała mimo prośby
  • Odpowiedz
@Typo95: z czystej ciekawości: dlaczego akurat z Londynu? W sensie: po co tak kombinować? Pierścionek za około 2350 w Polsce czy Niemczech (w UE) będzie niby gorszy? Przecież to chyba wszędzie będzie szkiełko i srebro albo złoto niższej próby. Jeśli tam ktoś ci obiecuje diamenty lub złoto wysokiej próby to kłamie.

Ps. Nie oceniam wydatku, każdy kupuje taki jaki może, chodzi mi wbrew pozorom o odwrotną kwestię: żeby zasugerować ci, że
  • Odpowiedz
  • 0
@murinius Dzięki! Czy wiesz jakie to mogą być opłaty? Jeśli byłoby to 100-200zł to dałbym radę, jeśli ponad 700zł to już bym się musiał zastanowić. Na aukcji co prawda jest napisane "VAT included (where applicable)", ale nie wiem czy moja sytuacja się do tego "aplikuje".

@kanal35_pl: Pierścionek musi być ala fantasy, w Polsce nie udało mi się znaleźć tak ładnego w takiej cenie. Cena niższa bo kamyczki z laboratorium. Za to
  • Odpowiedz
Czy wiesz jakie to mogą być opłaty?


@Typo95: zależy to m.in. czy sprzedawca zadeklaruje poprawna wartość na fakturze ale musisz liczyć min. to 23% vat + ok 100zł za obsługę celną i nie wiem czy jest jakieś cło na biżuterie z UK.
  • Odpowiedz