Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że Apple trochę sobie nie radzi obecnie z konkurencją.

Kupili możliwość zaimplementowania u siebie AI, to się okazuje, że przez to, że oszczędzali na dodawaniu RAM do poprzednich modeli, to teraz dostęp do tych funkcji będą miały tylko 15 pro i wyżej xD

Chyba największą zaletą Apple obecnie jest ten mityczny ekosystem Apple, bo nie się tego jakoś obiektywnie zmierzyć i powiedzieć czy jest lepsze czy gorsze od innych rozwiązań. I na tym pewnie bedą jechali dalej jak już konkurencja będzie miała w telefonach 300Hz a oni będą tłuc telefony z 60Hz xD

No i jeszcze po niedawnym problemie z wyciekiem zdjęć argument o bezpieczeństwie też jest średni.

#apple #android
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przez to, że oszczędzali na dodawaniu RAM do poprzednich modeli, to teraz dostęp do tych funkcji będą miały tylko 15 pro i wyżej


@Murasame: no właśnie świetnie sobie radzą. Mają nową, pożądaną(?) funkcję, do której klienci muszą kupić nowe urządzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@z--x:

Sam kupiłem ostatnio 15 pro max i ten zakup przekonał mnie tylko w jednym - ludzie to kupują, bo to jest modne i ja też kupiłem to z tego powodu. Komfort użytkowania telefonu nie zmienił się w ogóle w stosunku do mojego poprzedniego telefonu na androidzie ze średniej półki.

Ps. No i przypominam, że jakby ktoś kiedyś w pewnym momencie napisał, że Nokia nie nadąża za konkurencja, to też
  • Odpowiedz
oszczędzali na dodawaniu RAM do poprzednich modeli, to teraz dostęp do tych funkcji będą miały tylko 15 pro i wyżej xD


@Murasame: mam s21 ultra od Samsunga i AI też mnie omija. Nie żebym potrzebował, ale firmy po prostu to robią, bo są chciwe.
  • Odpowiedz
że przez to, że oszczędzali na dodawaniu RAM do poprzednich modeli


@Murasame: oh, my sweet summer child ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem 100% pewien że to AI poszłoby nawet na kilku generacjach wstecz, po prostu to jest ich "zachęta" do kupowania nowszych modeli.
  • Odpowiedz
@Murasame społeczność skupia się tylko na wyruchaniu np. użytkowników czternastek Pro, ale może rzeczywiście technicznie byłoby ciężko to zaimplementować. W końcu póki co ich AI będzie działało bezpośrednio na urządzeniu z pominięciem chmury. A to obciążające procesy
  • Odpowiedz
@Murasame jestem użytkownikiem Apple i ich sprzętów od iPhone 6s i się zgadzam z OPem. Wg mnie Apple jest o krok od załamania się jeśli chodzi o sprzedaż telefonów, które stanowią 70% ich revenue o ile pamiętam. Za późno weszli trochę w usługi, na których dobrze koszą hajs. Zobaczymy co będzie, wg mnie ludzie łykną iPhone’a z AI i podbiją tym sprzedaż.
  • Odpowiedz