Wpis z mikrobloga

Czy pójście na terapię w sytuacji kiedy nie mam żadnych (podkreślam żadnych) znajomych ani kogoś do kogo mógłbym otworzyć usta to dobry pomysł? Na znanylekarz jak wpisałem nazwę swojego miasta i zaznaczyłem "psycholog" to wyszło kilka wyników. Zastanawiam się nad tym. Tkwię w tej samotności już od kilku lat, próbowałem coś tam sam działać ale nie ruszyłem się nawet o milimetr. Problem jest chyba we mnie skoro przez tyle czasu nie umiem znaleźć chociaż jednej osoby z którą miałbym kontakt.

#terapia #samotnosc #depresja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@_lorem_ipsum_: cholera wie.
każdy specjalista który jest coś warta według mnie powinien mieć w opisie szkoły i kursy które ukończył, i tam powinno byc napisane gdzie kończył psychologię, gdzie psychoterapie i w jakim nurcie. najlepiej aby był pod superwizją dodatkowo

wiec szukasz psychoterapeuty który jest dodatkowo psychologiem(zakres wiedzy nie pokrywa się do końca i lepiej aby ktoś miał oba)
  • Odpowiedz
każdy specjalista który jest coś warta według mnie powinien mieć w opisie szkoły i kursy które ukończył, i tam powinno byc napisane gdzie kończył psychologię, gdzie psychoterapie i w jakim nurcie. najlepiej aby był pod superwizją dodatkowo


@10129: to takie rzeczy są wpisane. Nazwy kursów które nic mi nie mówią i nurt integracyjny. A superwizja to tylko "poddaje swoją pracę w superwizji".

wiec szukasz psychoterapeuty który jest dodatkowo psychologiem(zakres wiedzy
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: warto spróbować, a jeśli zauważysz, że Ci to nic nie daje to po prostu zrezygnujesz. Nie słuchaj ludzi co Ci powiedzą, że nie warto bo „hurr durr Julka po psychologi”, idź i sprawdź samemu jak na Ciebie zadziała.
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: terapia do wygadania się? Spoko. Do realnej pomocy? Lepsze to niż nic. Do rozwoju? Nie.

Dla mnie to było kilkuletnie tracenie pieniędzy, czasu i wkręcania sobie, że może wreszcie mi ta terapia coś wniesie do życia. Fajnie, że można było się wygadać na temat kilku ciężkich przeżyć, ale poza tym nic to nie wniosło.
  • Odpowiedz