Wpis z mikrobloga

@kutang__pan: to że ktoś mieszka na wsi i obrabia sobie pole poniżej 10ha, albo ma parę świnek i krówek to nie powinien się nazywać rolnikiem ( ͡ ͜ʖ ͡) Na PiS głównie głosowali chłopi, co to mają kawałek ziemi na własny użytek, zielony ład w ogóle ich nie interesuje. Dla nich najważniejszy social, bo takie 800+ to dla nich zbawienie, nie dość że Morawiecki dał na
  • Odpowiedz
@kutang__pan pracuje na gospodarstwie, znam to i tamto i te ankiety można sobie wsadzić gdzieś. Masz hektar przeliczeniowy? Jesteś rolnikiem. Nie ważne że ktoś inny to uprawia itp itd
  • Odpowiedz
@MartinPL: Generalnie w Polsce jest 1,3 mln gospodarstw rolnych, ale takich faktycznych to jest może z 300k. Reszta z jakiegoś powodu ma status rolników, i gosp. rolnych, ale albo nic nie produkują i biorą dopłaty, albo produkują tylko dla siebie.
  • Odpowiedz
to że ktoś mieszka na wsi i obrabia sobie pole poniżej 10ha, albo ma parę świnek i krówek to nie powinien się nazywać rolnikiem ( ͡ ͜ʖ ͡)


@markhausen: niby dlaczego nie, przecież to definicja rolnika
  • Odpowiedz
@markhausen podczas ostatnich strajków rolników w Warszawie dziennikarz tvn24 pytał losowe osoby o postulaty itp. Trafił raz na jedną babe która mianowała się rolnikiem, a na pytanie co uprawia to odpowiedziała "mam małe poletko za domem i nie będzie i nie będzie mi Unia mówić co mam sadzić". Tacy to rolnicy co ziemię za rentę oddali.
  • Odpowiedz