Wpis z mikrobloga

#smallworld #gryplanszowe
Uwaga wyskakuje z czytaniem zasad. Wyjaśnijcie mi bo afera się zrobiła o sztandar "niezłomni". Instrukcja mówi że po rozliczeniu monet w tej samej rundzie zamiast w następnej mogę ogłosić wymarcie. Czyli dostaje monety za zdobyte normalnie rewiry i ogłaszam wymarcie, za które według instrukcji też powinienem dostać monety. Obok mam głos że to dwa ruchy w jednym, no ale na logikę tak mówi instrukcja - "zamiast poświęcać na to następna rundę".
Dostaje dwa razy czy nie - kto ma rację?
  • 4
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@trollasek czyli niby na plus bo runda, ale na minus bo nie ma monet. Dziwię się bo jest napisane po prostu że mogę wymrzeć. A w instrukcji pod wymieraniem jak byk stoi że dostaje monety. W opisie niezłomnych nie ma nigdzie że tą część się omija. Na logikę powinno się dostać monety dwa razy, ale każdy twierdzi inaczej i nie czaje czemu. I tak przegrałem więc nic to nie zmienia ale
  • Odpowiedz
@Jack0wy: opis niezłomnych mówi, że wymierasz już po podliczeniu punktów w tej turze.
Opis wymierania mówi jak działa taka rasa, że zarabia co rundę po monecie za pole, a nie że samo wymieranie daję zysk.
  • Odpowiedz