Wpis z mikrobloga

Przenoszę dane telefonu mamy z Xiaomi na Samsunga. Użyłem aplikacji Smartswitch do przeniesienia wszystkich danych ale nie przeniosło to danych logowania poszczególnych aplikacji ani układu ikon z tapetą. Czy jest jakiś sposób na szybkie przeniesienie tych danych czy raczej wszystko manualnie apka po apce trzeba będzie robić?Probuje zrobić jeszcze kopie w chmurze konta Google zawierająca aplikacje i dane komórkowe ale nie wiem czy to w sumie może jakoś pomóc bardziej jak Smartswitch #android #smartfon
  • 7
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Przeniesienie 1:1 na pewno było by możliwe gdybyś przenosił dane między tymi samymi markami. Typu xiaomi-xiaomi /samsung-samsung. Bo wtedy robisz kopie zapasową w chmurze producenta i przenosisz. Nie używam androida x lat, ale wydaje mi się że pomimo wszystko dane logowania powinny być zapisywane gdzieś na koncie google jednak nie wiem czy to samo tyczy się aplikacji nie będącymi aplikacjami googla. Ale z chęcią się dowiem na przyszlośc od jakiegoś
  • Odpowiedz
@BocianKleKle: ja na codzień jestem ajfoniarzem i tam przeniesienie danych między dwoma iPhone’ami to nie jest żaden problem i myślę że w przyślą Androida jest tak samo przy tych samych producentach. Mam zrobioną kopię danych w koncie Google i nie wiem jak ją przywrócić na nowym telefonie do Samsunga. Apple mi chyba za mocno uprościł wszystko na przestrzeni lat
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: mam to samo, od x lat latam na #ios przez co czasami ciężko mi się odnaleźć w #android. Zgaduje że google aktualnie działa tak samo jak icloud. Wystarczy się zalogować i powinno zasysać dane zapisane na koncie. Z drugiej strony problemem może być różnica nakładek systemowych z jednej strony MIUI a z drugiej OneUI. Przez co pomimo tego samego systemu będzie coś na zasadzie przenoszenia danych między ios a
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Tydzień temu zmieniałem rom z LOS na CrDroid (note 10 pro). Używałem Swiftbackup pro.
Generalnie jakieś 75 % bezproblemowo utrzymały ustawienia i logowanie. Część trzeba było na nowo logować.
Używam Bitwarden z autofill więc to moment pologować.
Gdzieś ktoś pisał, że backup do googla jest o tyle inny, że nie przywraca apk z backupu tylko instaluje z play store.
Nigdy nie używałem ale podejrzewam, że może być problem z Data
  • Odpowiedz