Wpis z mikrobloga

Od czego jest ten kurek w tym systemie? Bo u mnie jest w takim położeniu że w ogóle tego niebieskiego nie widać, a u sąsiadów jest na odwrót. Problem ogólnie mam taki, że w mieszkaniu praktycznie nie ma ciepłej wody, odkręcasz na full, to może po dwóch minutach coś tam letnia zacznie lecieć, potem na chwilę ciepła i zaraz lodowata. Jak idę się kąpać to gdy puszczę jednocześnie na full ciepłą z prysznica i kranu to da się jakoś umyć w ciepłej. Administrator mówi że wszystko jest w porządku i temperatura w punkcie wyjscia jest w takiej w jakiej powinna. Problem z temperaturą zawsze tutaj był, bo czasami tak jak aktualnie można sobie w nieskończoność czekać na ciepłą, a czasami po 2 sekundach leci tak gorąca że można się poparzyć.
Może jakiś kurek trzeba inaczej ustawić?
#hydraulika #pytaniedoeksperta #pytanie #woda #naprawiajzwykopem #pomocy
dzikiwonsz21 - Od czego jest ten kurek w tym systemie? Bo u mnie  jest w takim położe...

źródło: temp_file9013194630633369759

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21: rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 mówiące, że:

"1. W budynkach, z wyjątkiem jednorodzinnych, zagrodowych i rekreacji indywidualnej, w instalacji ciepłej wody powinien być zapewniony stały obieg wody, także na odcinkach przewodów o objętości wewnątrz przewodu powyżej 3 dm3 prowadzących do punktów czerpalnych.
2. Instalacja ciepłej wody powinna zapewniać uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55oC i nie wyższej niż 60oC".
Krótko mówiąc, maksymalna ilość wody o temperaturze niższej niż 55oC jaka może wypłynąć z punktu czerpalnego to 3
  • Odpowiedz
@dzikiwonsz21 za wysoka temperatura wody i termostat pod prysznicem ci odcina żebyś się nie poparzył, przerabiałem temat z junkersem u siebie, jak z pieca szło 60 stopni to odcinało. Jak zmniejszyłem na 42 wszystko działa
  • Odpowiedz