Wpis z mikrobloga

Po ponad dziewięciu latach sąd wydał postanowienie w sprawie wniosku o służebność drogi koniecznej, złożonego przez sąsiada przeciwko mnie, gminie, i jeszcze jednemu sąsiadowi.
Na ogłoszeniu postanowienia byłem tylko ja i wnioskodawca.
Nie było żadnych niespodzianek. Sąd zasądził drogę konieczną o szerokości 8m przez 2 działki gminne i pole mojego sąsiada w kształcie pokrywającym się z planem zagospodarowania przestrzennego. Za pierwszą działkę gminną nie sąd zasądził opłaty, za działkę, którą niedawno sprzedałem gminie sąd zasądził wynagrodzenie 6k zł dla gminy i za zajęcie pola sąsiada 35k zł jednorazowo dla sąsiada. Koszty te ma ponieść wnioskodawca w terminie 30 dni.
Teraz pozostaje czekać na uprawomocnienie lub jakiś sprzeciw wniesiony przez którąś ze stron.
W sumie to największy wygryw ma chyba gmina. Nie spotkały jej żadne konsekwencje z tytułu narobionego bałaganu a jeszcze zarobiła 6k za służebność na działce, która i tak miała być drogą. Pozostali uczestnicy chyba nie mogą czuć się jednoznacznie usatysfakcjonowani. Sąsiad z zajętym kawałem pola dostanie kilka zł i obciążenie w księgach wieczystych. Być może będzie teraz chciał sprzedać gminie ten fragment i zarobić podwójnie, ale czy gmina nadal będzie zainteresowana zakupem? Wnioskodawca po 9 latach sprawy wciąż nie ma solidnej drogi, a dodatkowo będzie go to sporo kosztowało. Ja w sumie też jestem nieco zawiedziony, bo jeśli nie ma drogi, to nie mam możliwości kolejnego podzielenia pola na działki.
Poza tym następny sąsiad z działką bez drogi podobno już się szykuje do wniosku o drogę konieczną. Ciekawe co z tego wyjdzie :)
Tak na pamiątkę wydarzeń przejechałem dziś po polu talerzówką ;)
#sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Po ponad dziewięciu latach sąd wydał postanowienie w sprawie wniosku o ...

źródło: PXL_20240613_153017339.MP

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • 29
@MajoZZ: miałem te kreski przed oczami gdy sąd mówił, że wybrał najkrótszą drogę. Powód jest taki, że biegli nie wpadli wcześniej na taki wariant (było 11 innych), a sąd tylko na tych opiniach biegłych się opierał i tylko z tych wariantów wybierał.
  • Odpowiedz
  • 5
@lisciasty: Da się. Ja tak zrozumiałem między słowami, że sąd zasądził dokładnie to co było we wniosku, czyli utworzenie drogi koniecznej i go nie interesuje w tej sprawie kto zawinił. Chcesz panie wnioskodawco odszkodowania od gminy to wnieś osobny pozew o odszkodowanie.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Z ciekawości o co chodzi co latało na głównej pod jakimś znaleziskiem że niby chciałeś 5 mln za działkę pod drogę od początku zanim ta akcja się zaczęła? Niestety komentarza nie znajdę, a wiem że wczoraj go czytałem i ogólnie gość chyba zna cię prywatnie, przynajmniej tak szło wyczytać z komentarza. Jesteś wstanie się do tego odnieść?

Nie normalne że to tyle trwa cała ta sprawa.

edit: znalazłem komentarz https://wykop.pl/link/7464049/wynajmujacy-kontra-najemcy-nie-placa-nie-odbieraja-wymienili-zamki/komentarz/124676043/najwazniejsze-w-wynajmie-to-miec-przedplacony-licznik-energii-elektrycznej-albo-przepisac-umowe-nie-beda-placic-za-prad-to-sie-wyniosa-szybciej-niz-pr#124682855
  • Odpowiedz
@whitewolfik O #!$%@?, czy Twój tag czasem nie ma 10 lat? Pytam, bo czytam go of początku i aż boli, że w #!$%@? czasu to trwało ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS Właśnie ogarnąłem, iż ja sam mam konto od 9 lat, więc twoja sprawa trwa 8-9 lat, to jednak propsuje za wytrwałość.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Nawet by prosty chłop z wykopu nie pomyślał że to już 9 lat mineło, co by tu dużo mówić co ugrałeś to ugrałeś powodzonka by jakieś inne szabko hatfu januszowi i jego żonce się nie usrało.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: mapka służebności zasądzonej przez sąd po 9 latach sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@whitewolfik: xdd

W tej chałupie co zbudowałeś to ktoś mieszka ? Ceny nieruchów x2 i działek x3 w tym czasie także w sumie dobrze, że pobudowałeś xD
Za ile sprzedałeś ten kawałek działki gminie pod droge? Więcej niż 6k któer dostała gmina ?
Te 35 k za służebność zapłaci tamten gość i
wuwuzela1 - >@whitewolfik: mapka służebności zasądzonej przez sąd po 9 latach sprawy ...
  • Odpowiedz