Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#starwars #theacolyte #acolyte #akolita #gwiezdnewojny #disneyplus #disney #seriale

Piszę tu, bo nie mam konta obecnie.

Wielka krytyka spadła na Akolitę, zwłaszcza odcinek trzeci. I z jednej strony rozumiem, a z drugiej sobie myślę, że chyba za bardzo. Mnie osobiście w miarę się podobał epizod 3. Pierwsze dwa też takie 5.5-6/10, bez tragedii. Nie podobały mi się za to wypowiedzi reżyserki i aktorów i ta cała antymęska/antybiała otoczka. Ale sam serial nie jest jakiś tragiczny jak na razie, jest znośny.
W samej fabule póki co najbardziej mnie raziło to podpalenie. Imo słabo było pokazane, jak zrobił się z tego taki wielki pożar, że wszystkie wiedźmy zginęły.
Gra aktorska w epizodzie trzecim była wg mnie lepsza niż w pierwszych dwóch.
Samo to, że są inni użytkownicy mocy - jak dla mnie ok.

Napiszcie, co wy myślicie i jeśli się wam bardzo nie podoba ten serial to dlaczego.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mirko_anonim tylko że Wiedzmy z Dathomiry z innym podejściem do Mocy już zostały wprowadzone całkiem udanie przez samego Lucasa w Clone Wars i rozwinięte w Rebels i grach, po jaką cholerę teraz robić jakąś ich głupawą kopię?
  • Odpowiedz
najbardziej mnie raziło to podpalenie


@mirko_anonim: Żeby było śmieszniej kręcili to w parku rozrywki Disneya jako product placement ich nowo otwartego skrzydła Star Wars gdzie nikt nie chodzi xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

W samej fabule póki co najbardziej mnie raziło to podpalenie. Imo słabo było pokazane, jak zrobił się z tego taki wielki pożar, że wszystkie wiedźmy zginęły.

To celowo jest tak przedstawione, odtwarzamy wydarzenia z perspektywy Oshy, tak jak ona je pamięta. Luki scenariuszowe, nieprzekonująca sekwencja zdarzeń ma nam sugerować że mamy(podobnie jak głowna bohaterka) niepełny obraz sytuacji, prawdopodobnie Jedi nie powiedzieli jej wszystkiego o tym co nastąpiło, być może nawet zupełnie ją okłamali. Zapewne w kolejnych odcinkach będzie powoli odkrywane co tak naprawdę się stało, skąd tak drastyczna reakcja Torbina na wizytę Mae itd.

Natomiast serial jest imo bardzo kiepski. Sporo nielogicznych scen(takich których nie da się wytłumaczyć powyższym), dialogi wg mnie beznadziejne, co do aktorów to trudno ich oceniać jeśli mają tak złe role
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Pozdrawiam użytkownika, który wysłał anonima. Tag jest po tylu latach gwałtu na SW wystarczająco martwy, by nie musieć się ukrywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj zamieszczam jedyną recenzję wartą przeczytania/obejrzenia:
HrabiaVik - @mirkoanonim: Pozdrawiam użytkownika, który wysłał anonima. Tag jest po t...
  • Odpowiedz
@jast: a.moze to wiedzmy z dsthomiry były kopiami. Może te czarne wiedzmy i ich odłam odleciał do nowej galaktyki tam gdzie poleciała Elsbet szukając Thrawna
  • Odpowiedz