Wpis z mikrobloga

#drukarki #tonery #drukowanie #drukarkalaserowa
Hej kupilem zamiennik tonera, regenerowany czy chgw. Nowy, folia itd. Drukuje i obszar zadruku ma takia lekka "mgle" z tonera, przykladajc kartke czysta obok widac ze zostalo cos "lekko napylone" (cos czyli proszek). Leki brud. Toner mi marnuje i to raczej widac. To samo przejdzie po kilku wydrukach? Szukac jakis trybow czyszczenia czy cos?
  • 5
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Zamiennik to niestety loteria - czasem tak czasem nie. U mnie zamienniki tej samej firmy dobrze działają np. z niektórymi HP a już z Canonami do wyrzucenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cozzie czyli czasem przechodzi ten efekt a czasami nie? Toner innej firmy który był zresztą mega tani drukował okej... Mam jeszcze oryginalną kasetę producenta czy jak tam nasypie toner to będzie lepiej? A te zielone wałeczki można izopropylem przetrzeć bo mają takie pasy na tym starym zabrudzenia. Nie mówię o tym nowym żeby go ruszać tylko o tym starym żeby go samemu zregenerować bo jest oryginalny.
Nie dość że mi firma
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Puść mu kilka wydruków A4 cała czarna strona a potem czyszczenie.

Mam jeszcze oryginalną kasetę producenta czy jak tam nasypie toner to będzie lepiej?


A da się? Mam kilka starych ksero Canonów gdzie toner wsypuje się bezpośrednio do maszyny, działają bezbłędnie, jak się da wsypać po prostu toner to syp, chociaż to w dużej mierze właśnie od samego proszku zależy jak z wydrukiem.
  • Odpowiedz