Wpis z mikrobloga

Jak to jest mirki z tą ulgą podatkową dla młodych? Jeśli ktoś np w tym roku skończył 26 r życia, to ta ulga mija z dniem jego urodzin czy z bieżącym rokiem podatkowym?

#pytanie #podatki #pracbaza #polska

Kiedy mija ta ulga?

  • W dniu urodzin miras 97.3% (36)
  • Z rokiem podatkowym 2.7% (1)

Oddanych głosów: 37

  • 9
  • Odpowiedz
@OsSikorskiego: Skoro już odpowiedziałeś, to odpowiedz czy ta ulga podatkowa dla młodych liczy sie do urodzin osoby czy do końca roku podatkowego? Czyli np jak ktoś ur się w kwietniu, minęły jego urodziny, to jeszcze do końca roku ma te ulge czy tylkp do jego urodzin? Wydaje mi sie, że to obowiązuje do końca roku podatkowego, bo przeciez dopiero w nowym roku zawsze sie rozlicza z US ¯\(ツ)/¯ ale mam wątpliwości,
  • Odpowiedz
odpowiedz czy ta ulga podatkowa dla młodych liczy sie do urodzin osoby czy do końca roku podatkowego?


@Lukiipl: Widzisz wyniki Twojej ankiety? No to masz odpowiedź. W miesiącu kiedy masz urodziny (nie wiem, 10 sierpień) to za sierpień już będziesz miał podatek bez ulgi.
  • Odpowiedz
@nairoht: @OsSikorskiego Moje pytanie nie jest odpowiedzią na moje pytanie tylko podałem dwie opcje w ankciecie, bo mam wątpliwości. Czy to do dnia moich urodzin czy do końca roku podatkowego jestem objęty tą ulgą dla młodych? Podatki sie płaci zawsze po nowym roku, stąd te moje wątpliwości, a pracodawca i tak płaci podatek od mojej pensji i ogólnie od uzyskania przychodu, ale zwykły szary mirek dostaje PIT właśnie po nowym roku
  • Odpowiedz
@Lukiipl: rozliczasz pit

Osoba, która ukończyła 26 lat w 2023 roku, ma obowiązek rozliczenia PIT. W tym przypadku opodatkowane są jedynie przychody z okresu po ukończeniu 26 roku życia. O opodatkowaniu części przychodów decyduje dzień urodzin: wypłaty otrzymane do tego dnia włącznie są zwolnione z podatku dochodowego, natomiast przychody otrzymane po dniu 26 urodzin są już opodatkowane.
  • Odpowiedz