Wpis z mikrobloga

Jak zawsze jakiś ułom porównuje ceny mieszkań w Warszawie do Berlina.
1. Berlin śmierdzi gównem i pan Niemiec jak gdzieś ma peiniadze żeby zamieszkać to byle nie w tym śmietniku.
2. W Niemczech się wynajmuje a nie kupuje mieszkania na własność. Tam domy więcej osób wynajmuje niż posiada gdzie w Polsce ponad 82% ludzi ma dom na własność. No bardzo dziwne że mieszkania do kupna są taniej jak nawet domy wynajmują xD

Ale po co czytać jak można srac o tym Berlinie co dwa wpisy.
#nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@zeszyt-w-kratke: czytałem o tym kiedyś ale już nie pamiętam xd
Chyba trochę kulturowo tak jest, silna ochrona wynajmującego, większa mobilność, jakieś większe wymogi przy posiadaniu czegoś na własność itd

Tylko musisz znaleźć jakiś artykuł bo jak wyszukasz cokolwiek na stronach typu Reddit gdzie piszą soyaki to od 20 lat będzie „za drogo panie nikogo nie stać” gdzie wiadomo że to poerdolenie jak w takiej Polsce parę razy więcej procent kupuje
  • Odpowiedz
Berlin śmierdzi gównem


@Kantar: Berlin to jedno z najbardziej cool miejsc na świecie, gdzie zjeżdżają ludzie za całego świata ze względu na specyficzną kulturę (tekno). Dodatkowo teraz powstaje tam dużo startapów.
  • Odpowiedz
silna ochrona wynajmującego, większa mobilność


@Kantar: nadal mnie to nie przekonuje, żebym był skłonny wynajmować zamiast posiadać na własność to by musieli mi chyba dopłacać do tego wynajmu a tak to wolę mieć kredyt i na własność, a potem jak będę miał 60-70 lat w razie co będę miał co przehandlować jak nie będzie emerytur. Nie jestem w stanie pojąć jak można woleć wynajmować niż posiadać o ile w krótkim
  • Odpowiedz
  • 13
@Kantar

Wiadomo, porównywanie do Berlina złe.

Lepsze porównania do Pragi albo Londynu podczas gdy Warszawa to ubogi krewny tych miast xD
  • Odpowiedz
Nie rozumiem tu czegos


@zeszyt-w-kratke: bo nie mają takiego nastawienia po prostu na posiadanie mieszkania / domu. Zwróć uwagę, że największy procent posiadania nieruchomości na własność jest w krajach mniej rozwiniętych i postkomunistycznych. Po drugie Niemcy mają wysokie emerytury i nie martwią się o to czy będzie ich stać zapłacić za wynajem na emeryturze a Polak jak zostanie sam to na pewno nie będzie w stanie wynająć mieszkania za tą
Malinowy_nos - >Nie rozumiem tu czegos

@zeszyt-w-kratke: bo nie mają takiego nastawi...

źródło: home-ownership-rate-in-europe

Pobierz
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: jak najem jest 2-3x tańszy od kredytu to się opłaca wynajem. No i tam wynajmujący nie może tobie podnieść czynszu oraz wynajmujesz puste mieszkanie i robisz w nim co chcesz.
  • Odpowiedz
bo nie mają takiego nastawienia po prostu na posiadanie mieszkania / domu. Zwróć uwagę, że największy procent posiadania nieruchomości na własność jest w krajach mniej rozwiniętych i postkomunistycznych. Po drugie Niemcy mają wysokie emerytury i nie martwią się o to czy będzie ich stać zapłacić za wynajem na emeryturze a Polak jak zostanie sam to na pewno nie będzie w stanie wynająć mieszkania za tą marną emeryturę dlatego każdy chce się zabezpieczyć
  • Odpowiedz