Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze strzelaniem o nagrody na takich jarmarcznych piknikach? Jeśli punkt trafienia jest przesunięty i uda się zauważyć, gdzie ląduje, to da się to kompensować celowaniem w inne miejsce, aby punkt trafienia z takiej wiatrówki lądował w oczekiwanym miejscu?
Czy oni tam jeszcze jakoś inaczej "psują" te wiatrówki/śrut? Domyślam, się, że same cele mogą być za ciężkie, aby uruchomić zwolnienie nagrody/uznanie trafienia.
#strzelectwo #bron
Ranger - Jak to jest ze strzelaniem o nagrody na takich jarmarcznych piknikach? Jeśli...

źródło: s1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Ranger: tak to jest, że powstała legenda że są poprzestawiane przyrządy, bo ludzie trafić nie umieją xD

tymczasem tam nic nie trzeba przestawiać, bo sytuacja ma się tak

95% jakie tam się bawi o strzelaniu pojęcia nie ma
a jak już nawet ma, to są po prostu trudne cele jak na postawę stojącą, jak pamiętam że były to zwykle zapałki i takie tam
  • Odpowiedz
@Ranger: Pewnie, że warto! Jak masz swoją wiatróweczkę warto sobie poćwiczyć najpierw duże cele ze średniej odległości np. puszka z 20-25metrów, a potem do czegoś grubości elektrody z około 5-7 metrów :) Potem są szczegóły np. oddychanie.
@amath Proste, że rozumiem! Nie jeden szpak padł po moim śrucie jak się było dzieciakiem ;)
  • Odpowiedz
  • 0
warto sobie poćwiczyć najpierw


@KsiegowyWampira: nasamnajpierw, to najlepiej poczytać sobie, albo obejrzeć na youtube trochę teorii o poprawnej postawie, poprawnym zgrywaniu przyrządów i wyciskaniu spustu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem tak, wprowadzić w życie :)
  • Odpowiedz
Ja dawno temu w Twin Pigs w Żorach kiedyś zrobiłem tak:
Kupiłem serię strzałów do tarcz, strzeliłem, zobaczyłem jak znosi. Znosiło trochę o grubość patyka w którąś stronę - wiec i tak się coś ugrało od razu.
Następnie kupiłem serię do zabawek - prosząc czy można strzelić z tego samego pneumatyka. Zgodzili się. Poszło łatwo.
Warto się też dowiedzieć kiedy strzał jest zaliczony, czy jak patyk się złamie czy jak jest całkowicie
  • Odpowiedz
tak to jest, że powstała legenda że są poprzestawiane przyrządy, bo ludzie trafić nie umieją xD


@amath: kilka razy byłem na takich "strzelnicach" i zawsze ta broń miała poprzestawiane przyrządy celownicze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@amath strzelałem jak się dało do tarczy zawsze trafiałem w ten sam punkt na tarczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A potem nie chcieli pozwolić z tej samej wiatrówki strzelać do celów. Takie doświadczenie mam z śląskiego i łódzkiego
  • Odpowiedz