Wpis z mikrobloga

Oglądam te samochody i to jest #!$%@? już zabawne xD 5-8-10 letnie (w zależności od koncernu) golasy z #!$%@? silnikami po 50-65 tysięcy. Hitem jest Hyundai i30 w benzynie z manualną klimą, małym wyświetlaczem zamiast navi, gałką zmiany biegów jak z Lanosa za 65k PLN XD na serio rozważam zakup gruza za 15k z 2007-2008 roku i wstawienie tam radia 2din z aliexpress, bo serio nie widze roznicy
myslicie ze w 2050 roku janusze dalej będą wystawiać swoje perełki w cenie zakupu bo chrum kwik ynflacja?

#samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jacques-Pierre

Hitem jest Hyundai i30 w benzynie z manualną klimą, małym wyświetlaczem zamiast navi, gałką zmiany biegów jak z Lanosa za 65k PLN


Mam takiego, wszystko się zgadza. Silnik najprostszy 1.4 MPI. W związku z inflacją i szaleństwem na rynku samochodów, jego wartość nie spada. Kupiłem go za 58k w 2018 roku i początkowo faktycznie tracił na wartości, ale od czasu cyrku z covidem, nominalna wartość samochodu wg ubezpieczyciela albo
  • Odpowiedz
@tomilipin: Tylko weź pod uwagę, że te wartości na ubezpieczeniu są zawyżone. Baza działa z opóźnieniem. Potrzeba będzie około półtora, dwa lata, żeby były niższe wartości.

Realnie w życiu byś nie sprzedał za 58k PLN tego auta.
  • Odpowiedz
I to jest dramat. Np. tutaj - kombi, bez navi, bez automatycznej klimy, na kołpaku xDDD - 65k:


@Jacques-Pierre: W sumie z przebiegiem 44k, dwuletni, bluetooth, czujniki w tym z tego co widać kamera do utrzymywania pasa- ja wiem że dla bolaka to "so zbendne bajery bo nawet bec wspomagania może być", ale to zawsze kosztowało.
W sumie jedyne wady to halogeny i manual.
Navi jeśli mówisz o czymś innym
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: też obecnie przymierzam się do zmiany samochodu i stwierdzam, że ceny/sprzedających w porównaniu z 2020 rokiem kiedy kupowałem obecnego gruza #!$%@?ło. ja w swoim biednym budżecie jedyne sensowne opcje mam z francji bo jak ktoś #!$%@? sprzedaje niemiecką albo koreańską markę to od razu odklejka i +30% do ceny.
  • Odpowiedz
@bidzej: Csiii, nie psuj narracji wypoczkom, niech myślą, że to w Polsce sprzedających #!$%@?ło a z Niemiec dostaną auto igłę z malutkim przebiegiem, dziadek do sklepu jeździł, za grosze.
  • Odpowiedz