Wpis z mikrobloga

#telefony #android #apple

Czas na zmianę telefonu. Od 4 lat używam Samsung S20 FE, z którego jestem/bylem mega zadowolony. Zastanawiam się pomiędzy S24 a Iphone 15 Pro. Oczywiście, dwa różne telefony i systemy. Nie wiem czy odnajdę się w iOS, z drugiej strony zastawiam się czy nie spróbować czegoś nowego. A może nie ma sensu iść we flagowca i zostać czy Samsungu, ale niższym modelu, bo nie wiem czy S24 jest wart swojej ceny. Podobnie z Iphonem. Doradźcie proszę :)
  • 34
  • Odpowiedz
@dr_Acula iphone. To inna liga, będziesz zachwycony jak to wszystko jest stabilne i śmiga. Parę rzeczy będzie cie wkurzać bo albo ciężko się przestawić albo po prostu są debilnie wymyślone, ale plusy zdecydowanie przeważają.
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski
No właśnie trochę bawiłem się 15 pro i pewnych rzeczy nie byłem w stanie pojąć/przeskoczyć.
Np. w Samsungu żeby włączyć budzik, klikam na pulpicie ikonę zegara i cyk ustawiam. W IPhonie, kuźwa, jakieś tryby, sryby po prostu debilne.
Kolejny przykład brak widgetu z kalendarzem na cały ekran. Po prostu xd. Zastanawiam się na ile jeszcze takich niespodzianek się natkne, gdzie będę więcej rzucam #!$%@? i się nie przestawię. Stabilność i
  • Odpowiedz
@dr_Acula kup se japko. Może i będziesz się #!$%@? że nie da się ustawić osobnej głośności budzika i dzwonka powiadomień, ale za to będziesz mógł się brandzlowac że masz japko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_Acula: Miałem S23, zmieniłem na 14 pro, a teraz użytkuje 15 pro.
Płynność i stabilność wszystkich oceniam podobnie. Niektóre zdjęcia lepiej robił samsung, niektóre iphone - ogólnie tutaj remis.
W 15 pro masz domyślnie 24px i każde foto jako portretowe - tutaj widać różnice.
Wideo w S23 w nielicznych przypadkach potrafiło zlagować, pod tym względem zdecydowanie wolę iPhone.
W iPhone wkurza brak polskiej siri, na plus wygląd systemu i jak
  • Odpowiedz
  • 0
@saycool dzięki za merytoryczna wypowiedź. Filmów prawie w ogóle nie kręcę, więc to żaden wyznacznik dla mnie.
Czyli gdybyś miał do wyboru któryś z tych trzech, zakładając że nie masz do integracji sprzętów Appla, tylko telefon, wybralbys S23?
  • Odpowiedz
@dr_Acula: brałbym S23 bo:
- kosztuje połowę tego co iPhone 15 pro
- rozumie co do niego mówię po polsku (przez CarPlay nie jesteś w stanie wysłać smsa)
- ma znacznie lepszy dialer (w iOS 18 jest kilka usprawnień)
- dobrze współpracuje z winodwsem
  • Odpowiedz
@dr_Acula: żeby Ci namieszać w głowie to napiszę dlaczego wybrałem iPhone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- świetna integracja z MacOS
- MagSafe + fajna stojąca ładowarka
- Live photos - znacznie lepiej to działa niż na
  • Odpowiedz
  • 0
@saycool ok, dzięki :) Zastanawiam się też ew. Czy nie lepiej poczekać na 16stke. Pytanie ile będzie droższa i czy będzie warty swojej ceny. Ale znając życie pewnie znowu w granicach 5,5-6k a różnice kosmetyczne.
  • Odpowiedz