Wpis z mikrobloga

@Stabilizator: XDDDDD

Do najlepszych jeszcze mu sporo brakuje. A teraz miał swój prime jak Palikot w 2011, Korwin w 2014 albo Kukiz w 2015. Potem będzie już gorzej, ponieważ elektorat zda sobie sprawę, że z 6 mandatami niewiele można zrobić w europarlamencie. Korwin i Kukiz mający rozsadzić system też nic nie zrobili. A robienie idiotyzmów w pewnym momencie się wypali i zacznie powoli nudzić.

Natomiast spokojnie. W miejsce starego Stańczyka
Lambo994 - @Stabilizator: XDDDDD

Do najlepszych jeszcze mu sporo brakuje. A teraz mi...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Stabilizator: Tak, tak. W 2014 roku Korwin też miał już rządzić za kilka lat, bo tego PO/PIS-u to już ludzie mają dość i w 2015 miał być sukces.No niestety przy wyższej frekwencji nie było. Do 2020 unii miało już nie być. Mamy 2024 nadal jest. Korwina wyebał z partii jego własny obóz polityczny. Po 8 latach rządów Platformy przyszedł PiS i rządził również 8 lat. Teraz ponownie wrócił Tusk i PO. A Korwin siedzi sobie w piwnicy pieprząc dalej głupoty i pobiera bardzo pokaźną emeryturkę. To by było na tyle z rewolucji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Różnica między mną a większością K0nfiarzy jest taka, że to co oni przeżywają dzisiaj ja przeżywałem w 2014-2015 roku. Też wtedy wierzyłem w korwinizmy, też głosowałem na KNP podczas pierwszych wyborów w których mogłem oddać głos. Rok później na Kukiza. A ludzie koło 30-40 tki patrzyli wtedy na mnie z podobnym politowaniem jak ja patrzę dzisiaj na młodocianych fanatyków Brauna.

Oczywiście jakieś 5-10 % z nich z tego nie wyrośnie, ale 90 % po skończeniu 25-26 lat będzie się wstydziło przyznać do tego na kogo głosowali kilka lat wcześniej. To co osiągnęła Konfederacja teraz to jest ich prime. W wyborach prezydecnkich znacznie wyższa frekwencja oraz polaryzacja PiS vs anty-PiS ściągną ich mocno w dół. Tak jak miało to miejsce przy pojedynku Duda z Trzaskowskim w 2020
  • Odpowiedz
teraz dopiero zachód zaczyna głosować na prawicę


@Stabilizator: No tak było, nie zmyślam. W 2014 roku w takiej Francji nikt na przykład nie głosował na eurosceptyków. A nie czekaj, wtedy też wygrali eurowybory. Po czym przewalili za jakiś czas prezydenckie i parlamentarne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lambo994 - > teraz dopiero zachód zaczyna głosować na prawicę

@Stabilizator: No tak ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Lambo994: o Pan jasnowidz xD

W Polsce jest około 20% elektoratu liberałów. Ten elektorat rozchodzi się na KO, Trzecia Droge, Konfederację i Bezpartyjnych.

Konfederacja w poprzednich wyborach do sejmu w sondażach miała po 15% ale po wpadkach i usilnej medialnej nagonce dostali 7%, a pozostałe 7-8% poszło do 3 drogi jako do bardziej neutralnej
  • Odpowiedz
@Stabilizator Wiem, że to pewnie bait ale ponad 100k głosów wśród już i tak przekonanych konfederatów nie świadczy o potencjale na premiera czy tym bardziej prezydenta. Poza tym Braun ma silnie skupiony wokół swojej osoby elektorat Korony, który zjeżdżał z całej Polski głosować do jego okręgu, więc wyniki nieco realnie zawyżony
  • Odpowiedz