Wpis z mikrobloga

1. Bądź Konfederacją
2. Miej 18 posłów
3. 14 posłów Konfederacji podpisuje twój projekt ustawy
4. Ojojoj, brakuje jednego podpisu
5. Dwójka kryptopisowców od Kukiza służy pomocą
6. Dwójka podpisanych posłów Konfederacji zostaje europosłami, więc ich podpisy się anulują
7. Zwalaj winę na Hołownię, bo Berkowicz, Bosak Karina, Pejo, Wilk się nie podpisali (wystarczył jeden podpis licząc z ludźmi od Kukiza lub trzy bez nich)
8. Profit, bo ciemny lud kupi twoją narrację o uciskanej Konfederacji
9. I znowu trzeba podpisy zbierać ()

https://orka.sejm.gov.pl/Druki10ka.nsf/0/65AE6BA1CB6E6DCBC1258B1E002BDA99/%24File/386.pdf
#polityka #sejm #bekazprawakow #bekazkonfederacji #neuropa
Imperator_Wladek - 1. Bądź Konfederacją
2. Miej 18 posłów
3. 14 posłów Konfederacji p...

źródło: obraz_2024-06-12_164141189

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
co za #!$%@? xD cofnięcie poparcia jest konkretną procedurą, która nie zaszła ze strony owych posłów


@slkt: ale też tego popracia nie ma na moment drugiego czytania, bo nie są posłami, więc nie mogą popierać
  • Odpowiedz
@tymirka @Stalionnn @wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE

Regulamin Sejmu

Art. 36

3. Projekt poselski uważa się również za wycofany, jeżeli do czasu zakończenia drugiego czytania, na skutek cofnięcia poparcia, projekt popiera mniej niż 15 posłów spośród tych, którzy podpisali projekt przed jego wniesieniem.

https://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

Ja wiem, że argumentacja marszałka czy moja was nie przekona i ja wam nie będę próbował tłumaczyć. Na szczęście są ludzie mądrzejsi ode mnie i prawdopodobnie od was, którzy się zajęli tym
  • Odpowiedz
@andreasek: Petru nawet pochwalił ten projekt.

Natomiast problem w tej sprawie dotyczy tego, że projekt trafił do kosza, ponieważ zabrakło wymaganych 15 podpisów pod projektem z tego powodu, że niektórym posłom Konfederacji wygasł mandat poselski, bo zostali wybrani na europosła. A według argumentacji z komentarza nad tobą, podpisy nowych europosłów zostały "wymazane" z listy, więc zabrakło wymaganej liczby podpisów, aby projekt był nadal "aktywny". A konfiarze teraz kręcą gównoburzę, że ich
  • Odpowiedz