Wpis z mikrobloga

Są jakieś próbki zapachów podstawowych? Załóżmy że mam perfum z wetywerii i jaśminu i drzewa sandałowego i nigdy nie wąchałem ani wetywerii ani sandału to jak mam poznać że to jest to.
#perfumy
Musiałbym wąchać dwa podobne ulepy które się różnią tylko jednym składnikiem.
  • 9
  • Odpowiedz
Im więcej przerobisz perfum „świadomie” tym więcej rozpoznajesz zapachów, ewentualnie sobie ogarniasz odlewki np. Sultan Vetiver jak chcesz wiedzieć co to wetyweria, możesz kupić przyprawy też sobie bo dużo perfum ma ich nuty. Generalnie perfumy to w dużej mierze syntetyki, zdarzają się też absoluty (czyli esencję zapachów).
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny: Też sie nad tym zastanawiałem, jak rozpoznawać nuty, ale z czasem jak powąchasz jakiś zapach np. z mocnym irysem, to gdy spotkasz inny zapach z tą nutą to ją rozpoznasz. Tak samo z kardamonem i innymi nutami które grają często pierwsze skrzypce
  • Odpowiedz
@Martenzyt_waleczny:

Możesz ozacząć od Escentric Molecules https://www.fragrantica.com/designers/Escentric-Molecules.html mają serię Molecule 01, 02 01+Iris, itd. Gdzie wersje podstawowe to pojedyńcze aroma-molekuły jako ISO E-Super, Ambroksan, wetyweria, itd i wersje z dodatkami jak ISO-E Super + Irys.

Drugą opcją jest kupić sobie podstawowe aroma-molekuły i wąchać w domu próbując je łączyć czyli bawić się w domowego perfumiarza.

Ja wybrałem opcję drugą bo daje dużo funu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz