Wpis z mikrobloga

Szybko poszło.

W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Zełenskiego. Może mi jakiś wyborca Konfederacji wytłumaczyć dlaczego? Mogę się założyć, że gdyby przemawiał przedstawiciel Rosji, oni by tego przemówienia nie zbojkotowali. Więc niech mi jakiś wyborca Konfederacji aka "Europa się budzi" wytłumaczy, dlaczego uwielbiana przez Konfederację partia przypadkiem zbojkotowała Zełenskiego.
#polityka
komentator_2020 - Szybko poszło.

W dniu wczorajszym AfD zbojkotowało przemówienie Ze...

źródło: Screenshot 2024-06-12 at 07-45-06 reddit

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@SpiralMatai
Jeśli w Europie finansowana przez kreml prawica dalej będzie zdobywać pogłos to myślisz że wtedy też NATO będzie nas bronić przed wjazdem ruskich?
Nie wiem jak krótkowzrocznym trzeba być żeby uważam kumanie się z Rosją uważać za coś dobrego, baćka wyszedł na tym GENIALNIE przecież. Myślałem że dwie wojny światowej zwłaszcza nas nauczyły żeby się trzymać z dala od prawicy ale jak widać nie.
  • Odpowiedz
Jeśli w Europie finansowana przez kreml prawica dalej będzie zdobywać pogłos to myślisz że wtedy też NATO będzie nas bronić przed wjazdem ruskich?


@KoltajlPszeniczny: No oczywiście że tak xd A co mają robić, #!$%@?ć się na NATO i czekać na ich kolej? co za nonsens xd

finansowana przez kreml prawica


z lewicą finansowaną przez cały blok wschodni ci się pomyliło.

Myślałem że dwie wojny światowej zwłaszcza nas nauczyły żeby się trzymać
  • Odpowiedz
  • 0
@Elaviart
Najpierw piszesz:

Te wyliczenia z dupy xD


A potem sam jedziesz z wnioskami z d.py:

Bo alternatywnym pomysłem jest "zakręcić kurek" albo "zamknąć i nie wpuszczać!", czyli nie ma żadnego. Nie da się całkowicie zamknąć granicy we współczesnym europejskim państwie, a strzelając i zabijając próbujących stworzylibyśmy jeszcze poważniejsze problemy - np. epidemiologiczne związane z ilością zwłok i ich rozkładem.


Exodus tych ludzi zaczął się, kiedy zostali zaproszeni a jedyną konsekwencją nielegalnego
  • Odpowiedz
@bropek: Jeśli moje wnioski z dupy są błędne to napisz jaką alternatywę poza "zamknąć i #!$%@?" możesz zaproponować? Bo nie jest nią bezwartościowe gdybanie skąd się uchodźcy wzięli, niczego więcej w twoim wpisie nie widzę. Poza mieszaniem wątków, o emigracji zarobkowej sprzed 20 lat kiedy faktycznie emigranci byli zapraszani do obecnej sytuacji pogłębiającej się z roku na rok (dlatego różni się od tej sprzed 10 lat xD). Jakiś wzrost terroryzmu, jacyś
  • Odpowiedz
  • 0
@Elaviart
Zamknąć granicę i ch.j to JEDYNA sensowna alternatywa, bo zgodnie z moimi wyliczeniami, jeśli przyjąć, że oni tu pędzą z uwagi na klimat (co też jest założeniem z d.py, bo jest milion innych miejsc poza Europą, gdzie klimat jest OK) które uznałeś za " z d.py" chętnych będzie zbyt dużo (miliardy ponoć), i zamiast trupów na granicy będziesz miał trupy w Europie, bo Europa tego nie wytrzyma.
Reszty nie komentuję, bo
  • Odpowiedz
@SpiralMatai

@KoltajlPszeniczny: No oczywiście że tak xd A co mają robić, #!$%@?ć się na NATO i czekać na ich kolej? co za nonsens xd


Tak, dokładnie to się wydarzy? Europa w ruskim kręgu wpływów kompletnie rozbija sens istnienia nato?

Tak tak słynny legendarny lewacki faszym, rzesza też byli lewacka bo NSDAP miało socjalizm w nazwie. Litości #!$%@? xD
Komunizm z założeń jest systemem gospodarczym to że #!$%@? to inna kwestia ale
  • Odpowiedz
@bropek

Ponoć to jest normalne u lewicy, najpierw stworzyć problem, a potem dzielnie dumać, jak go rozwiązać. Dekadami NIE BYŁO exodusu do Europy, a ludzie żyli wtedy w gorszych warunkach, w Afryce przymierali wręcz głodem w wielu państwach.


Pewnie dlatego że planeta nie zamieniała się w kulę ognia i pomoc humanitarna z głodem może pomóc ale z pustynnieniem to już niezbyt geniuszu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@KoltajlPszeniczny
Ok, pomijając całkowity idiotyzm tej wypowiedzi, to mistrzu, nauczaj - skoro ci ludzie uciekają, bo PLANETA PŁONIE, to dlaczego ten exodus jest tylko do Europy? Tylko w Europie klimat się nie zmienia? I czemu uciekają tam, gdzie jest najwięcej socjalu ew. żyje się najbogacej, czyli Francja, Szwecja, Niemcy tak, ale już Polska czy Bułgaria, Rumunia nie? Socjal jest jakoś skorelowany z pustynnieniem planety?
  • Odpowiedz
Zamknąć granicę i ch.j to JEDYNA sensowna alternatywa,


@bropek: A nie mówiłem? xD Należysz do osób którym takie puste hasełka wystarczą bo i tak nie myślą. Nie zastanowiłeś się nawet czy to jest fizycznie możliwe (nie jest) i jakie mogą być skutki. Nawet chłopski rozum powinien tu wystarczyć widząc co się dzieje teraz przy 500 próbach przekroczenia granicy w ciągu doby, co by było gdyby prób było 5000 albo 50 000.
  • Odpowiedz