Wpis z mikrobloga

świetnie wyszkolonych zagranicznych byłych zołnierzy ochotników


@Stabilizator: Po stronie ruskich teraz walczą też tysiące świetnie wyszkolonych zagranicznych bojowników. W czym problem?
  • Odpowiedz
w 2022 roku to to że znalazło się na ukrianie 26 000 świetnie wyszkolonych zagranicznych byłych zołnierzy ochotników


@Stabilizator: Przecież to jakiś kosmos. Skąd on tą liczbę wziął? Masz dokładny timeline kiedy on to powiedział? Więcej niż dwóch minut jego pierniczenia nie jestem w stanie przetrwać.
edit:Tu jeszcze artykuł sprzed niecałego miesiąca o ochotnikach zagranicznych. Padają tam liczby w przedziale podanym wyżej przez @Nateusz1, więc pojęcia nie mam skąd on
  • Odpowiedz
wzial ja z dupy ofc,


@Stabilizator @Yurakamisa @Pasterz30: Tu jeszcze kompletnie z palca oprócz tej kosmicznej liczby jest to info Wolskiego o ich rzekomym świetnym wyszkoleniu. W artykule Vice z ubiegłego roku jest wprost napisane że większość tych ochotników to byli jacyś poszukiwacze przygód i turyści wojenni a nie profesjonalni żołnierze. Jakieś 20 proc. zrezygnowało po kilku tygodniach, a wielu innych po paru miesiącach. Link do tekstu:
https://www.vice.com/en/article/88qwm3/foreign-fighters-in-ukraine
  • Odpowiedz